O první gól utkání se postaral ve třetí minutě po závaru před rájeckou brankou kanonýr Blanska Sehnal. „Přesně tohle jsem nechtěl, aby se stalo. Dostat první branku takhle brzo. Byla to naše hrubá chyba,“ řekl kouč Rájce-Jestřebí Jiří Záleský.


Jeho družina musela od začátku čelit důrazným atakům Blanska. Kombinace Rájeckých naopak vázla, hráči se zbrkle zbavovali míče. V prvních deseti minutách uvízl Rájec dvakrát v ofsajdové pasti. Blansko těžilo z důrazného napadání rozehrávky soupeře. Po patnácti minutách se začalo na trávníku jiskřit. „Derby je vždycky hodně emotivní záležitost. Hráči jdou do soubojů naplno,“ poznamenal Záleský.
V sedmnácté minutě se domácí mocně dožadovali odpískání pokutového kopu za ruku blanenského hráče. O několik minut později zase celá střídačka Blanska po ostrém zákroku vylétla jako jeden muž. Následovala důrazná domluva hlavního sudího.


Diváci se rozhodně nenudili. Hrálo se stále nahoru dolů. Ovšem Blansko bylo v kombinaci přesnější a vytvořilo si několik šancí. Rájec se dostal na dostřel pouze ze standardních situací. Po jedné z nich vyslal na Slaninu jedovatou střelu Vojtíšek. 37. minuta. Báječný ťukes trojice Farník, Sehnal, Čejka. Po Čejkově střele končí míč v síti. V závěru poločasu domácí snižují z pokutového kopu. „Z naší strany hodně nešťastná penalta. Nemůžeme dvě minuty před koncem poločasu udělat takovou chybu. Chtělo to řešit jinak,“ povzdechl si kouč Blanska Petr Vašíček. Kontaktní branka postavila Rájec na nohy a v úvodu druhé půle Blansku zle zatápěl. Blansko jakoby na okamžik vypadlo z tempa. Ráječtí fotbalisté chodili do soubojů mnohem agresivněji, ale finální přihrávka ne a ne přijít.


Až teprve v samotném závěru utkání přišla obrovská příležitost Rájce na vyrovnání, jenže Šmerda na prudce centrovaný míč o chloupek nedosáhl. „První branka byla šťastná Za chvíli jsme přidali další. Neříkám, že v tu chvíli bylo rozhodnuto, ale utkání se už dalo z naší strany nějakým způsobem kontrolovat,“ řekl trenér vítězného týmu Petr Vašíček. Jeho protějšek Záleský ocenil bojovnost svého týmu. „Kluci bojovali naplno. Škoda. Myslím, že remízu jsme si zasloužili. Na to, že hrajeme prakticky bez útoku, to nebyl zas tak špatný výkon. Od Blanska jsem však čekal, že nás přehrajeme mnohem více,“ uzavřel Záleský.