V prvním vzájemném střetnutí aktuální sezony Boskovičtí přehráli sobotního soupeře 3:2. „Příčinou proher je, že nedáváme góly. Vytváříme si šance, ale nejsme schopní je proměňovat,“ zalitoval obránce Ondřej Václavek.

Při remíze s Lanžhotem 2:2 i sobotní prohře v Bosonohách měli přitom Boskovičtí podle zkušeného zadáka více ze hry. „Kromě úvodního střetnutí s Bystrcí, kdy jsme prohráli zaslouženě, jsme byli v zápasech lepší. Bohužel jsme ale nedali gól. Šance si vytváříme, ale nemáme štěstí, aby střely do branky padaly,“ popsal.

Stejně jako na podzim pak Boskovicím schází klíčový střelec, o kterého usilovali v zimní přípravě. „Bohužel nás nakonec žádný rozdílový hráč neposílil,“ upřesnil Václavek.

Cíl Jihomoravanů pro jarní část sezony je přesto jednoznačný. „Základ je zachránit se. Dál chceme zabojovat o klidný střed tabulky,“ burcoval vytáhlý obránce.

Šanci na reparát dostanou boskovičtí hráči v neděli, kdy od půl čtvrté přivítají předposlední brněnskou Spartu. „Brňané budou hodně těžký soupeř. Když vyhrajeme, bodově se odpoutáme a přiblížíme záchraně. Sparta ale na jaře vyhrála a remizovala s těžkými soupeři, takže to bude hodně obtížný zápas,“ dodal boskovický obránce.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ