Domácí se pohybují v klidném středu tabulky a mohou hrát relativně v klidu. Zato Meziříčí potřebuje nutně vyhrát. Vždyť sestupové vody jsou tak blízko.
„Pro nás to bude boj o holý život. Chceme-li se v soutěži zachránit, musíme zvítězit,“ burcuje kouč Meziříčí Zbyněk Zbořil. „I my chceme vyhrát,“ kontruje boskovický trenér Milan Strya.
Obě družstva v posledních zápasech body nesbírala, ale rozdávala. Velké Meziříčí porazilo ve vypjatém utkání sestupem namočené Šardice. V následujícím zápase doma však dostalo řádný nášup od Třebíče. „Tenhle zápas nám absolutně nevyšel. Musíme na něj co nejrychleji zapomenout a plně se koncentrovat na příští utkání s Boskovicemi. Každý zápas je teď pro nás existenční,“ podotkl meziříčský lodivod Zbořil. Bod je pro fotbalisty z Velkého Meziříčí málo. Berou jedině výhru. „Musíme do toho jít jako v utkání se Šardicemi, kde jsme o vítězství bojovali až do čtyřiadevadesáte minuty. Žádné betonování a hra na remízu. Tři body. To je náš cíl. Uvidíme, zda se nám to podaří,“ řekl Zbořil, v jehož družině nebude oproti minulému zápasu s Třebíčí výrazných změn. I proto, že kádr Velkého Meziříčí je poměrně úzký. Chybět bude pouze dlouhodobě zraněný Průša.
„My už můžeme hrát oproti Meziříčí uvolněně. Ale rozhodně nechceme jenom bránit. Potřebujeme každý bod,“ zdůraznil boskovický kouč Milan Strya, pro jehož družstvo je cílem umístění v horní polovině tabulky. Jedině to boskovickému týmu zaručí účast v prvním kole Českého poháru. Jinak by se boskovičtí museli probíjet jeho předkolem.
„Bylo by super, kdyby se nám povedlo skončit v horní polovině tabulky a v první kole Českého poháru přivítat nějakého atraktivního soupeře,“ poznamenal Strya, který již může na hrotu útoku počítat se Střížem a Zoubkem. Právě tato úderná dvojice by měla zajistit tolik očekávané branky, které Boskovicím v posledních kolech chyběly. Boskovičtí hráči se sice do šancí dokázali probít, ale v koncovce tragicky hořeli.
„My si musíme dát pozor hlavně na rychlý přechody do útoku, které soupeř umí. Zvláště pak křídelní hráči. Tam od Boskovic hrozí největší nebezpečí. Hodně důležité bude, zda se dokážeme vyvarovat individuálních chyb. Rozhodovat mohou maličkosti. Každý souboj, každá chyba, každá neproměněná šance,“ řekl meziříčský kouč Zbořil. „Zvládnout úvod utkání, vstřelit první branku. A pohlídat útočníka Velkého Meziříčí Staňka,“ sdělil stručný recept na vítězství s úsměvem první muž boskovické lavičky Milan Strya.