„Přehrávali nás první půlku, ve druhém poločase se už hrálo pouze na jejich bránu,“ řekl o soupeři po zápase trenér boskovických fotbalistů Milan Strya. Jenže právě jediný gól z prvního poločasu rozhodl celé utkání. Boskovice si vytvořily šance, ale v zakončení pokaždé selhaly, popřípadě skvěle zasáhl brankář Velkého Meziříčí.
Boskovickým fotbalistům v posledních kolech notně zvlhl střelecký prach. V koncovce se jim zle nedaří. Nevede se nikomu. Branku nevstřelil ani domácí rychlonohý křídelník Preč, byť se do více než slibné šance dostal.
„V naší situaci jsou to velice důležité body. Mrzí mě ty promarněné šance, v devadesáté třetí minutě jsme mohli ještě inkasovat,“ vzpomněl trenér hostí Zbyněk Zbořil poslední šanci Boskovic, ve které se ocitl těsně před koncem boskovický Martínek. V jedné z největších šancí byl i Preč, který opět nezakončil.
Hráči topícího se Velkého Meziříčí se od začátku vrhli do útoku a přehrávali domácí fotbalisty. Boskovice se probraly až v druhé půli. To už utkání komplikoval déšť, přecházející místy v průtrž mračen. Na mokrém trávníku to klouzalo všem a akce často ztroskotaly po nechtěných pádech hráčů.
„Chceme skončit v první půli tabulky, abychom nemuseli hrát předkolo poháru,“ avizoval před utkáním Strya. Po další domácí prohře však korigoval plány. „Tady jde o to, že první kolo poháru je na boskovickou pouť. Den před tím je tady velký turnaj, bude tady Hradec Králové, Bystrc, Znojmo. Ale my se taky do poháru nemusíme přihlásit,“ podotkl Strya.
Jako i jiné divizní zápasy, kde hráli mužstva ze dna tabulky o záchranu, bylo i toto utkání opět poznamenáno nejistým výkonem rozhodčích, i když tentokrát ne v tak masivním měřítku jako při záchranářských akcích Žďáru. „O tomhle já nechci nic slyšet, to jde mimo mě,“ reagoval na zmínku o možné korupci v divizní soutěži trenér hostů Zbořil.
„V posledních dvou kolech hrajeme s týmy na sestup, bude to podobné,“ povzdechl si boskovický kouč Milan Strya. Jeho tým čekají v posledních dvou kolech Šardice a Třebíč. Šardice venku a Třebíč doma.