„Prioritou je pro nás divize, kde potřebujeme na jaře uhrát nějaké body, v přípravě potřebujeme hlavně sehrát tým,“ říká trenér boskovického Formanu Radim Weisser.

Forman od ledna do března změří síly s Kuřimí, Kunštátem, Lipovcem, Svitavami, Březovou a Blanskem B. Všechny tyto týmy hrají nižší soutěže než Forman, Blansko dokonce okresní přebor. „Nevidím v tom problém, se slabšími týmy můžeme vyzkoušet některé věci z tréninků, navíc mezi zápasy Artézie budeme hrát s týmy divize nebo třetí ligy, ty prověří náš tým komplexně,“ říká k tomu trenér Boskovic Radim Weisser.

Nováčkem na Artézii je B tým FK Apos Blansko. Jeho trenér Roman Šindelka má momentálně na starosti i A tým, a tak musí rozložit síly do dvou družstev a dvou turnajů. První tým hraje totiž zároveň silně obsazený Zimní turnaj v Líšni

Okresnímu přeboru blanenské béčko po podzimu dominuje s náskokem šesti bodů a v sezoně ještě neprohrálo. Prověrka s týmy z krajských soutěží se může projevit v jarním tažení za postupem.

Chybět bude na Artézii kromě blanenského áčka také Rájec. „Artézie se letos nezúčastníme, hrozila by zase ostuda. Loni jsme hráli jedno utkání bez brankáře a na jeden zápas jsme se ani nesešli,“ říká na rovinu rájecký kouč Jiří Záleský, který zatím vůbec nemá jasno o sestavě. Artézia začíná v sobotu v jedenáct dopoledne zápasem Březové s Kuřimí, v jednu nastoupí Boskovice proti Kunštátu a v neděli dopoledne uzavře první kolo Blansko B s Lipovcem.

V Dahepo cupu se kromě týmů z regionu Letovic, Olešnice, Olomučan, Kořence a domácího Formanu B představí i aktuálně pátý tým třetí třídy okresu Prostějov Otinoves. Ten zahájí Dahepo cup v sobotu v pět odpoledne zápasem proti Olešnici.