V předehrávce druhého kola fotbalového poháru se hrálo o možnost postavit se v dalším kole slavnému Baníku Ostrava. Boskovice zaskočily Velké Losiny taktickou hrou a zvítězily těsným rozdílem. „Je to zasloužený postup. Škoda, že jsme neproměnili i další šance,“ řekl po zápase trenér Boskovic Jiří Vorlický.

Velké Losiny přijely do Boskovic v nejsilnější sestavě, chyběl pouze zraněný útočník Soukup. Trenér Losin Petr Strnad avizoval už před zápasem, že jeho tým přijede do Boskovic útočit. První půlhodinu je však domácí téměř k ničemu nepustili. „Prospali jsme především první poločas. Nevím, proč jsme hráli tak vlažně, snad hráčům nesedl brzký začátek utkání,“ konstatoval Strnad po zápase. Hosté se probrali až po boskovickém gólu v 59. minutě.

Gólman Čech i boskovická obrana však fungovali spolehlivě až do konce. Nakopávané míče Losin spolehlivě likvidovala nová posila Boskovic Milan Macík. Soupeř si s ním nevěděl rady. „Standardní situace rozehrávali na dvoumetrového stopera, který byl prakticky nebránitelný,“ postěžoval si Strnad na boskovického hráče.

FC FORMAN Boskovice – SOKOL Lázně Velké Losiny 1:0 (0:0)
59. Janíček
Boskovice: Čech, – Doležel, Martínek P., Macík, Horák V., – Janíček, Václavek (75. Škarabela), Preč, Kuldan, – Müller (90. Marek), Bárta (70. Stříž)
ŽK: Janíček, Macík – Okrouhlý, Zbořil, Navrátil
Diváci: 180

V bráně se objevil Michal Čech, přestože mění na půl roku působiště. „Máme oba brankáře zraněné a Michal je kvalitní gólman. Jeho odchod rozhodně není kvůli jeho výkonnosti. Je možné, že odchytá i úvodní divizní utkání,“ vysvětlil trenér Vorlický situaci kolem postu brankáře.

Po výhře čeká Boskovice vítěz duelu Brumov – Baník Ostrava. V případě, že by do Boskovic přijel prvoligový Baník, byl by to pro fotbalové fanoušky opravdový svátek. „Doufám, že takhle atraktivní soupeř by přivedl do hlediště dost lidí,“ uzavřel Vorlický.