„První půlku zápasu jsme úplně zaspali. Kdyby to bylo pět nula, vůbec bych se nedivil. Kluci vyhráli ve Zbýšově a mysleli si, že to půjde samo. Domácí ale hráli mnohem bojovněji a výhru si zasloužili,“ zhodnotil trenér Kuřimi Tomáš Kovanda.

Boskovické hřiště už od prvních minut zkrápěl déšť. Jakub Horák si ale s kluzkým povrchem poradil, obešel gólmana Brodeckého a poslal svůj tým do vedení. Domácí se pak dostávali do jedné šance za druhou, ale možná i kvůli dešti ani jedna ze střel neskončila gólem. K tomu Boskovickým pomohl až ve druhém poločase brankář Kuřimi, když svým zákrokem sestřelil Michala Horáka. Sudí udělil žlutou kartu, nařídil penaltu a Ondřej Václavek se nemýlil. Trenéru Kovandovi se ještě před koncem zápasu podařilo dobře vystřídat. Na trávník poslal Bílého s jediným úkolem – vytvořit standardní situaci pro své spoluhráče. Bílý se ale po dvou minutách na hřišti dostal k odraženému balónu a sám snížil na 2:1. Víc už toho ale on ani jeho spoluhráči nestihli.

Trenér Vorlický, který minulý týden naskočil na hřiště a hrál se svým týmem, tentokrát zápas sledoval pouze z tribuny a horlivě si psal jednu poznámku za druhou.

„Zápas jsem tentokrát svěřil svým trenérským kolegům a s tím, co jsem viděl z druhé strany hřiště, jsem byl spokojený. Chtěl jsem ukázat, že Vorlický není všude,“ komentoval s úsměvem.

O víkendu čeká jeho tým první okresní derby na hřišti Rájce–Jestřebí.

FC Boskovice – FC Kuřim 2:1 (1:0)
17. Horák Jakub, 77. Václavek (PK), – 90. Bílý
ŽK: 77. Brodecký
Diváků: 160

ONDŘEJ BACÍK