„Zápas poznamenalo to, že nám chyběli po utkání v Líšni tři hráči včetně gólmana. To se projevilo hlavně v první půli,“ dodal k prohře trenér Weisser.

V první půli hrálo jen jedno mužstvo, a to domácí Protivanov, který šel ve 13. minutě zásluhou Machálka do vedení.

O pár minut později centroval z pravé strany Dragon, ze spoluhráčů nenašel sice nikoho, ale boskovický obránce Müller domácí útočníky kuriózně zastoupil. Nikým neatakován chtěl pro jistotu míč uklidit do rohu, ale placírkou jej šoupnul k údivu všech přítomných i svému do vlastní brány. „To je otázka v komunikaci, kdyby naněj někdo zavolal, že je sám, mohl nechat míč do autu,“ bránil hrubici Müllera Weisser.

Chvíli po přestávce bylo prakticky rozhodnuto. Nechytatelnou ranou zvýšil na 3:0 Rojka a nebylo co řešit. Hosté se pak mírně zlepšili, ale proti hlavičce střídajícího Janíčka bravurním zákrokem zasáhl brankář Vítek.

David Rojka, který ještě nedávno děsil prvoligové brankáře, přidal po rohu v 70. minutě ještě čtvrtou branku a hosté byli na ručník. Jejich zmar demonstroval osm minut před koncem kapitán Havlíček, který zahodil pokutový kop po ruce muže zápasu Rojky.

„Po našich hrubkách Protivanov vedl 2:0, my jsme chtěli s výsledkem něco udělat ve druhém poločase, ale rána Rojky nás poslala do kolen,“ povzdechl si boskovický kouč.

Trenér domácích Roman Sedláček byl s výkonem svých svěřenců v derby spokojen. „Chtěli jsme hrát agresivně dopředu a to jsme do puntíku splnili. Musím klukům za výkon jedině poděkovat,“ uvedl po utkání s přívlastkem derby. „Údajně je to tu hodně považované. My jsme ale hlavně chtěli tři body. Pro nás je to důležité vítězství, ať je to derby nebo ne,“ podotkl Sedláček.

Boskovice hrají v sobotu s Třebíčí. „Věřím ve vítězství a pak v plusové body ze hřiště Otrokovic,“ neztrácí optimismus trenér Weisser.

Sokol Protivanov – Forman Boskovice 4:0 (2:0)
13. Machálek, 19. Müller vl., 49. a 70. Rojka.
Rozhodčí: Beneš – Šenkýř, Kolář. ŽK: 40. Dragon, 89. M. Dostál. Diváků: 450.
Boskovice: Šmíd – Müller, Cetkovský, Václavek, Horák – Preč, Vykoukal, Ošlejšek (55. Janíček), O. Dostál (87. Žilka) – Havlíček, Kašpar (55. Odehnal).

MARTIN DOSTÁL

HYNEK SKOTÁK