Boskovice přijely do Hulína jako jasný outsider. Po zápase odjížděly se třemi body a hulínští hráči mohli jen nevěřícně kroutit hlavou. „Poučili jsme se z chyb minulých zápasů,“ dodal po utkání lakonicky trenér divizních Boskovic Jiří Vorlický.

Hulín předváděl od začátku kombinační hru, jeho hráči byli rychlí, ale jejich akce postrádaly kreativitu. Hosté jejich systém přečetli a nepouštěli je do vážnějších šancí. První půle byla na brankové šance velmi chudá. Domácí zahrozili snad jen hlavičkou Paciorka nad. Boskovice zahrávaly několik nebezpečných standardek. V největší boskovické šanci prvního poločasu hlavičkoval Václavek nad branku.

Po přestávce se domácí stále snažili o postupný útok, ale jejich kombinace byla zbytečně složitá. Hosté naopak hráli jednoduše a pošilhávali po remíze.

V 68. minutě Boskovice překvapily celý Hulín a možná i samy sebe. Po přetlačované uprostřed hřiště unikl z levé strany Havlíček a prudkým přízemním centrem našel před prázdnou bránou Lukáše Martínka, který vstřelil první branku. O sedm minut později po přihrávce Lukáše Martínka proměnil samostatný únik Vlasák a poslal soupeře do kolen.

V poslední patnáctiminutovce Hulín tlačil a snažil se vstřelit kontaktní gól. Domácí zahrávali sérii rohových kopů a standardních situací kolem pokutového území, ale brankář i boskovická obrana si s těmito šancemi dokázali poradit. „Čekají nás zápasy s mužstvy z první části tabulky, a my potřebujeme body,“ brzdil trenér Vorlický euforii. Podle něj bude zápas s posledními Hrušovany těžší než ten s druhým Hulínem. „Hrajeme doma a budeme muset tvořit,“ uzavřel Vorlický.

Marek Šmíd