Boskovice: Švéda – Horák V., Martínek P., Kaňa, Vykoukal, Preč, Ošlejšek (82. Žilka), Martínek L., Kuldan, Janíček (74. Václavek), Bárta (37. Škarabela).

ŽK: Martínek L., Martínek P.

ČK: 85. Pokorný.

Rozhodčí: Šenkýř, Fojt, Laštůvka.

Diváků: 150

Ve středeční předehrávce přivítaly Boskovice Velké Meziříčí. Vstup do zápasu se domácím povedl. Už v sedmé minutě vyzráli kombinací na hostující obranu a Janíček se střemhlav vrhl do zakončení.

Do přestávky se už skóre neměnilo. Těsně po přestávce zvýšili Boskovice na 2:0. Po levé straně utekl Preč a poslal míč napříč vápnem. Dosáhl na něj až dobíhající Kuldan a pohodlně zavěsil. Po gólu aktivita domácích ochabla. „Od padesáté minuty jsme hráli bez důrazu, nenapadali jsme soupeřovu rozehrávku, hráči neplnili, co jsme si řekli v šatně,“ rozebíral hru ve druhém poločase Vorlický.

Trest přišel v 59. minutě. Obrana Boskovic nechala útočníkům Meziříčí ve vápně dostatek prostoru. Po centru a posunutí hlavou se zblízka trefil Pokorný. Velké Meziříčí vycítilo šanci a převzalo aktivitu. Nebezpečné finální přihrávky rozdával hlavně meziříčský Hort.

Za čtvrt hodiny hosté udeřili podruhé. Na 2:2 srovnal Pánek. V závěru zápasu mohli rozhodnout o výhře hosté i domácí, ale skóre už se neměnilo. Kaňova hlavička pouze lízla hostující branku. „Ztrácíme sice čtyři body na první místo, ale s výsledkem rozhodně nejsem spokojený,“ dodal trenér Vorlický.

Boskovice se posunuly na deváté místo. V sobotu hrají doma s Otrokovicemi, které se po středeční výhře nad Mohelnicí posunuly z posledního na třinácté místo. Ve středu 24. září pak zažijí Boskovice fotbalový svátek. K pohárovému utkání přijede prvoligový Baník Ostrava. (hyn)