Trenéři příležitosti využili, silný soupeř tým dobře prověřil, k dispozici měli patnáct hráčů. „V pondělí volal trenér Prostějova, že jim vypadl soupeř, takže jsme se domluvili," upřesnil Havlíček.

Boskovicím chyběl Fadrný a zraněný Janíček, za Prostějov nastoupili bývalí parťáci z útoku Blanska Janové Koudelka a Trtílek. Příležitost k navázání na svou spolupráci neměli, Koudelka odehrál první poločas, Trtílek druhý, v 75. minutě ho Koudelka zase střídal. „Bohužel jsme si spolu nezahráli, ale tak to chodí, jsme ve vyšší soutěži, každý je tady sám za sebe," podotkl k tomu Koudelka.

Boskovice předvedly soustředěný výkon, jenže hosté vyhráli první poločas díky dvěma gólům Petra Nekudy. Právě Nekuda by se mohl stát novou posilou prostějovského celku. „Jeho hostování ze Sigmy Olomouc je v jednání mezi kluby," řekl začátkem týdne trenér Prostějova František Jura. A možná to bude i na úkor Trtílka, který je v Prostějově na testech. Blanenský útočník se prosadil ve druhém poločase, v 68. minutě zvýšil na 3:0 pro hostující tým.

Za domácí snížil na konečných 3:1 o dvě minuty později z penalty Václavek. „Za tenhle zápas jsme rádi, jsem spokojený i s přístupem hráčů, i když jsme prohráli," podotkl Havlíček.

Boskovice teď pokračují podle plánu. O víkendu je čekají dva zápasy na turnaji v Miroslavi, ve středu 22. července jedou do Bystřice pod Hostýnem, v pátek pak doma přivítají Svitavy. S Prostějovem se Boskovičtí v přípravě utkají ještě v úterý 28. července, půjde ovšem o dorost. „Teprve jsme začali trénovat, byl to náš první zápas, nešlo ani tolik o výsledek. Boskovice hrály dobře, je vidět, jak je důležité, že spolu kluci hrají delší dobu, to dělá hodně," pochválil své klubové spoluhráče Koudelka.

Ten zřejmě i na podzim zůstane v Prostějově. „Jsem tady spokojený, samozřejmě bych rád hrál, ale ještě je brzo, uvidíme tak za dva týdny," dodává.

V sobotu hraje Koudelka s Prostějovem další zápas, prověří ho áčko Sigmy Olomouc.

FC Boskovice – 1. SK Prostějov 1:3 (0:2)

Branky: 70. Václavek z pen. – 30. a 36. Nekuda, 68. Trtílek. ŽK: Petržela.