Skóre otevřel domácí Václavek výstavní hlavičkou k tyči, bohužel do vlastní branky. Gól Mohelnici nakopl, její hráči podnikali nebezpečné výlety hlavně po pravé straně do boskovického obranného pásma. Oba týmy dál chybovaly a posílaly do šancí soupeře. Pět minut před přestávkou rozhodčí odpískal ofsajd Boskovicím, přestože nahrávka za obranu přišla od mohelnického hráče.

Zatímco se boskovická lavička rozčilovala nad upísknutím sudího, hosté rychle rozehráli a dali gól. Ze skrumáže se parádním volejem trefil k levé tyči hostující Macák. „Hráči sice přestali hrát po špatně odpískaném ofsajdu, to je ale neomlouvá,“ uvedl ke gólu trenér Boskovic Radim Weissser. Domácí se snažili vyrovnat, ale hostující obránci odvraceli jejich snahy o průchod do šestnáctky a naopak z velké šance mohla ještě Mohelnice těsně před přestávkou zvýšit.

Po změně stran byli aktivnější domácí. Výsledkem byl boskovický gól. Po střele Janíčka míč přeskočil gólmana a se štěstím doputoval do mohelnické sítě. Po zbytek zápasu si domácí hráči vytvářeli tlak, ale do zakončení se příliš nedostávali. Na druhé straně selhal ve vyložené šanci ve vápně hostující útočník.

Když se Boskovičtí neprosadili ani ze série rohů, po protiútoku zahrávali roh také Mohelničtí. K odraženému míči se dostal hostující obránce a střelou zápasu vymetl pavučinu domácí brány. To už do konce zbývalo pár minut a Mohelnice se mohla radovat z dalšího jarního vítězství a malého kroku k naději na záchranu. „Hrajeme v Mohelnici takový fotbal, aby se líbil divákům. Jestli se zachráníme nebo ne, je vedlejší,“ neláme si hlavu s poslední příčkou trenér Langr.

„Odehráli jsme dva rozdílné poločasy, první špatný, v tom druhém, kdy jsme hru i díky dvojímu útočnému střídání oživili, jsme bohužel nedokázali srovnat,“ uzavřel boskovický trenér Weisser.