Olympia musela napravovat první poločas a otáčet doma duel s Moravským Krumlovem. „Jsem rád, že se to nakonec povedlo a rozloučili jsme se s diváky výhrou," oddechl si kouč Ráječka Petr Vašíček.

Jeho tým nezačal moc dobře, inkasoval už v sedmé minutě a dlouho to vypadalo, že naváže na prohru v Rousínově. Po přestávce se sice domácí zlepšili, ale na vyrovnávací branku čekali až do 70. minuty, kdy se trefil Mičko. Výhru pak zařídil v 83. minutě Michal Zouhar. „V prvním poločase jsme předvedli špatný výkon, soupeře jsme pustili po pěkné akci do vedení. Po přestávce už to bylo lepší a povedlo se nám dvěma góly výsledek otočit. Byla by škoda prohrát s tímto soupeřem," podotkl Vašíček.

Sportovní manažer Ráječka Marek Bláha po výpadku v Rousínově prohlásil, že teď chce od hráčů z posledních dvou zápasů šest bodů. Poprvé jim to vyšlo, v pátek 13. listopadu je ovšem čeká derby v Boskovicích.

Ty se v posledních kolech proměnily z topícího se týmu decimovaného zraněními v sebevědomý mančaft porážející jednoho favorita za druhým. Z posledních pěti kol mají čtyři výhry, odvezly si všechny body z Moravské Slavie, Novosedel a naposledy z Bosonoh, které porazily 3:0. „Nakoplo nás, když jsme otočili zápas s Lanžhotem z 0:2 na 3:2, také se nám uzdravili hráči jako Lukáš Martínek nebo Tonda Kolář, tým má teď větší sebevědomí, kluci si věří," vysvětluje boskovický kouč Jan Havlíček. V Bosonohách se nevyhrává, ani Boskovice se v prvním poločase neprosadily.

Blízko gólu byl Stara, ale nezakončil dostatečně razantně. Domácí zase nastřelili tyč a hrozili ze standardních situací. „Věděli jsme, že mají ve středu pole výborné fotbalisty a že s nimi musíme držet krok a nenechat si dát gól," popisuje Havlíček.

To se povedlo a v 55. minutě dal Fadrný první branku. A domácí se nezmohli k vyrovnání. „Přečkali jsme poločas a v tom druhém už jsme byli lepší, Bosonohám docházel dech. Výsledek je ještě milosrdný, mohlo to skončit i větším rozdílem," připomíná druhý z boskovické trenérské dvojice Lukáš Martínek.

Druhou branku přidal Lukáš Fojt v 60. minutě, na konečných 3:0 zvýšil znovu Fadrný. „Podali jsme výborný výkon, všichni nechali na hřišti sto procent," ocenil tým Martínek.

Boskovice se po špatné první polovině podzimu zvedly, na kontě už mají osmnáct bodů a v tabulce krajského přeboru jsou třinácté. Podzim zakončí domácím derby s Ráječkem v pátek 13. listopadu. Hraje se od 18.30 za umělého osvětlení na umělé trávě.

Fotbalisté Kunštátu se s podzimem rozloučili domácí výhrou nad silnou Slatinou, ale zajistil ji až gól Martina Blažka v poslední minutě. A po poločase prohrávali 0:2. „V prvním poločase jsme si sáhli na dno a byli jsme rádi, že nás podržel gólman. V tom druhém jsme předvedli dobrý výkon a zaslouženě jsme vyhráli, i když se štěstím. Kluci si naštěstí uvědomili, že je to tenhle podzim posledních 45 minut," hodnotil utkání trenér Kunštátu Vladan Horák.

KRAJSKÝ PŘEBOR

17. kolo

Ráječko – Moravský Krumlov 2:1 (0:1), 70. Mičko, 83. Zouhar – 7. Staněk. Diváků: 170

Bosonohy – Boskovice 0:3 (0:0), 55. Fadrný Martin, 60. Fojt Lukáš, 78. Fadrný Martin.

I. A, sk. A

Kunštát – Slatina 4:3 (0:2), 51. a 71. Zeman Alois, 53. Boček Vítězslav, 90. Blažek Martin – 10. a 23. Klimeš Milan, 61. Mikšíček Miroslav. Diváků: 100