Na hřiště Olympie soupeři nejezdí zrovna v euforii. Ráječko má doma po suverénních Mutěnicích nejlepší bilanci. Na domácím hřišti také nastřílelo nejvíc branek ze všech týmů v krajském přeboru. K rozlučce s domácími diváky v tomto ročníku přijedou v neděli Bosonohy.

Olympia je už bez trenéra, Oldřich Janusicza skončil po dohodě s vedením klubu už před koncem sezony. Nahradí ho Petr Vašíček, který se podíval s Blanskem až do třetí ligy a naposledy postoupil s Moravskou Slavií do krajského přeboru. Tam také dokončí ročník, Ráječka se ujme až v létě. V neděli by se měl přijít podívat na svůj budoucí tým. „Shodli jsme se na společných cílech, chceme posunout klub nahoru," uvedl k tomu sportovní manažer Olympie Marek Bláha.

Bosonohy poslední čtyři zápasy prohrály, ovšem sestup jim nehrozí, takže mohou být v klidu. Je to houževnatý soupeř, který má z utkání venku nejvíc remíz. Olympii se venku nedaří, ale doma prohrála naposledy na začátku dubna s Mutěnicemi.

V I. A třídě Boskovice poslední kolo předehrály a sezonu zakončí na hřišti nejtěžšího možného soupeře, už jasného vítěze soutěže Moravské Slavie Brno. „Je to náš poslední zápas, nejedeme tam prohrát, ale Moravská Slavia je na koni, bude to těžké," uvědomuje si trenér Boskovic Jan Havlíček. Jeho týmu jde i o druhé místo. To připadne buď Boskovicím, nebo Kunštátu. „Bohužel jsme ztratili dva body v předehrávce s Líšní B, takže nám asi druhé místo unikne," myslí si Havlíček, kterému bude chybět Kolář a Černý.

Bez zraněného Miholy nastoupí Kunštát ve stejnou dobu jako Boskovice na hřišti předposledních Soběšic. „Sestava bude zřejmě shodná s tou z posledního domácího zápasu. Venku nepodáváme moc dobré výkony a Soběšice budou chtít body," podotýká Loukota. Jeho tým může zaútočit na druhé místo, navíc pokud v posledním kole porazí šestou Miroslav, dovrší rekordní sérii všech vyhraných domácích zápasů. „Jak to dopadne, se uvidí až po těch zápasech," brzdí euforii Loukota. Bořitov hraje v neděli doma s pátými Dobšicemi.

V I. B třídě oslavil postup Lipovec, který má dvě kola před koncem osmibodový náskok před Rájcem. Lipovec hraje v Čebíně, Rájec na Svratce, Doubravice na hřišti čtvrtých Řečkovic. Předposlední Blansko hostí v sobotu doma třetí Bohdalice.

Krajský přebor

Ráječko – Bosonohy – ne 8. 6., 16.30

I. A, sk. A

Bořitov – Dobšice – ne 8. 6., 16.30

I. B, sk. A

Blansko B – Bohdalice – so 7. 6., 16.30