V zápase druhého kola Poháru ČMFS půjde o prestiž i hezký bonus - vítěz si v dalším kole zahraje s Baníkem Ostrava. „Přijedeme v nejsilnější sestavě,“ slibuje trenér Losin Petr Strnad.

Poslední zkouška před ambiciózními Velkými Losinami nedopadla pro Boskovice nejlépe. Olomoucké béčko si z Červené zahrady odvezlo vysokou výhru 4:0. „V přípravě to byl náš nejtěžší soupeř. Měli jsme sice šance a nedali penaltu, ale Olomouc vyhrála zaslouženě,“ dodal k utkání trenér Boskovic Jiří Vorlický.

Trenér Velkých Losin působí na první poslech, jakoby o nic nešlo. „Pohár pro nás není priorita, bereme to jako přípravu na mistrovská utkání. Boskovice neznám,“ říká kouč. Realita však může být pro Boskovické krutá. Losiny skončily loni v divizi E šesté, před novou sezonou získaly pět posil z olomoucké Sigmy a HFK a v prvním kole poháru porazily třetiligový Zábřeh. „Některé z olomouckých hráčů, kteří přešli do Losin, jsme měli vytipované,“ konstatuje Vorlický.

Losiny přijedou do Boskovic v nejsilnější sestavě a nevypadá to, že by chtěly dát domácím příliš prostoru. „Máme útočně laděné mužstvo, neradi se přizpůsobujeme soupeři,“ tvrdí trenér Strnad. Pro jeho tým to bude první konfrontace s mužstvem ze skupiny D. „Která skupina je silnější, se dá těžko říct. Vím jen, že Zábřeh, který jsem dva roky trénoval, po přestupu ze skupiny E hned vyhrál skupinu D,“ komentoval úroveň divize Strnad.

Trenér Boskovic Vorlický soupeře nepodceňuje, podle něj není ani rozhodující to, že Boskovice hrají v domácím prostředí. „Dnes už se to tak nepočítá, jestli se hraje doma nebo venku, každý si hraje spíš určitý styl,“ připomíná Vorlický.

Vítěz utkání bude hrát ve třetím kole poháru s Baníkem Ostrava. Podle Strnada by to bylo atraktivní hlavně pro diváky. „Je to určitě velká motivace pro všechny,“ myslí si Vorlický a dodává, že bude záležet na hráčích. „Jsme v plné přípravě, o vítězství rozhodne vůle hráčů,“ uzavírá Vorlický. Zápas začíná dnes v Boskovicích ve čtvrt na jedenáct dopoledne.