Boskovické jedenáctce kouče Milana Peši se na jaře v krajském přeboru vůbec nedaří. V prvním jarním kole prohrála po divoké přestřelce s IE Znojmo 3:4. Pak dostaly Boskovice pětku se Spartou Brno. V tabulce jsou s patnácti body třetí od konce. „V prvních pětadvaceti minutách jsme se vůbec nedostali do hry. Pak jsme se trošku rozehráli, ale krok se soupeřem jsme přesto nesrovnali. Naši hráči měli ze Sparty příliš velký respekt," řekl po zápase trenér Milan Peša.

Peša zároveň podotkl, že jeho týmu nesmí utéct začátek utkání jako v předchozích kolech. „Dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Musíme hrát s větší odvahou a nasazením. Od první minuty. A konečně už urvat nějaký bod," dodal Peša.

Blansko proti Spartě

To Blansko se i po zimním průvanu v sestavě, kdy z týmu odešlo několik klíčových hráčů, stále drží na čele přeboru. V prvním jarním kole sice dostalo výprask 0:3 od Mutěnic, pak však přetlačilo 2:1 Kuřim. „Kuřim hrála v deseti. Kolikrát to pro soupeře není žádná výhoda. V koncovce jsme se trápili," uznal trenér Blanska Jiří Hajský.

V neděli hraje Blansko doma s nováčkem soutěže. Do Blanska přijedou Bosonohy. „Bosonohy jsou nováčkem soutěže. Ale to my v podstatě taky. Vždyť v zimě od nás odešlo pět klíčových hráčů," dodal Hajský s tím, že na soupeře zkusí vyrukovat s ofenzivnější taktikou než v předchozích utkáních. Na podzim Blansko na hřišti soupeře remizovalo 1:1.

Ve středu pak čeká Blansko doma Sparta Brno. Tu mnozí považují za favorita soutěže. „S čím vyrukujeme na Spartu? Počkáme až po zápase s Bosonohami," řekl šalamounsky Hajský.

Olympia Ráječko na jaře nejprve prohrála se Spartou Brno 2:4 a pak udolala Rousínov. Jediný gól vstřelil hlavou Tenora. V neděli přijedou do Ráječka Mutěnice. „Musíme hlavně pohlídat jejich střelce Koštuříka. Ten umí dát gól ze všeho. V zápase s Rousínovem jsme měli v koncovce docela smůlu, tak teď tam snad budou padat góly," uvedl ráječský hráč Jan Sehnal. Ve středu hraje Ráječko se Znojmem.

Krajský přebor, muži

so 27. 4.

Boskovice – Rousínov (16.00)

ne 28. 4.

Ráječko – Mutěnice (16.00)

Blansko – Bosonohy (16.00)

St 1. 5.

Ráječko – IE Znojmo (17.00)

Kyjov – Boskovice (10.15)

Blansko – Sparta Brno (17.00)