„Jsem spokojený, hrajeme svoji hru a vyhráváme,“ uvedl po utkání trenér Boskovic Jiří Vorlický. Ráječko remizovalo v Moravském Krumlově, Rájec doma nevstřelil gól a prohrál s Kuřimí.

Rájec vyhrál na jaře v Novosedlech a v Bohunicích a pak nečekaně padl doma se slabší Kuřimí. „Já jsem hráče před zápasem varoval, že jsme Kuřim tři roky poráželi venku i doma a často to bylo těsné. Teď se jim to povedlo zlomit,“ říkal po zápase, který rozhodla jedna proměněná šance hostů, trenér Rájce-Jestřebí Jiří Záleský.

Ráječtí byli po dvou venkovních výhrách a podle postavení v tabulce i jednoznačné vzájemné bilance v domácím zápasem favority, jenže Kuřim předvedla houževnatý výkon a rájeckým útočníkům se zoufale nedařilo. Z malého vápna dvakrát trefil gólmana Cabadaj, v samostatném úniku zklamal i Ostrý a gólmana Kuřimi neprostřelil ani Sedlák. Hostům tak k vítězství stačila situace ze 75. minuty, kdy se prosadil Vermouzek. „Kuřim bojuje, nemá fotbalové osobnosti. My máme Macíka a Ostrého, který dnes nezahrál úplně nejlépe, a my potřebujeme k výhře, aby oba měli svůj den. Také mě překvapilo, že jsme se vůbec neprosazovali ve standardkách, přestože máme vyšší hráče a je to naše silná zbraň,“ zhodnotil výkon týmu Záleský.

Kuřim tak potvrdila vynikající jarní formu, vyhrála totiž všechny tři zápasy a vzdálila se sestupovému pásmu.

Výsledky i kvalita

Utkání v Ivančicích ovlivnil silný vítr. V prvním poločase pomáhal spíše domácím, žádná z šancí na obou stranách se ale neujala. Domácí přitom měli několik gólovek, za hosty trefil tyč Lukáš Martínek, těsně vedle mířil Preč a šanci neproměnil ani Bárta.

Druhý poločas už odehráli Boskovičtí s větrem v zádech a domácí měli problémy s jejich kombinační hrou. „Ve druhém poločase jsme byli lepší, prosazovali jsem se individuálně a technickou hrou,“ popsal situaci po změně stran trenér Vorlický. Hosté se tak dočkali i zasloužených branek. V 68. minutě zakončil svoji akci Koudelka a tři minuty po něm zvýšil na 2:0 Bárta, který do brány poslal Prečovu vyraženou střelu. Sedm minut před koncem si ovšem Boskovičtí dali vlastní gól a pomohli domácím v závěrečné snaze o vyrovnání. Výhru už svěřenci Vorlického ubránili. „Jsem spokojený, že se už nemusíme ohlížet na soupeře. Hrajeme svoji hru a díky tomu se dostavují i výsledky,“ říká Jiří Vorlický a může být opravdu v klidu. Pokud ho tedy neznervózňují starosti s postupem. Boskovice totiž na první Vracov ztrácí po víkendu už pouhé tři body.

Ráječko jelo k těžkému zápasu do Moravského Krumlova. Ten měl katastrofální vstup do soutěže, úvodních pět kol prohrál, pak se ale neskutečně zvedl a od sedmého kola neprohrál. A vyhrál i první dvě jarní utkání. Na Ráječko ztrácel pouhé dva body. Svoji sílu ukazovali Krumlovští hned od začátku. Po sedmnácti minutách už vedli 2:0 a s hosty to nevypadalo dobře. Jenže pak ukázalo svoji sílu také Ráječko a v poslední minutě prvního poločasu také udeřilo. Domácího gólmana dvakrát překonal po rohu a z rychlého brejku Tomáš Jarůšek. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, gól už nepadl. „My jsme před zápasem chtěli přivézt z Krumlova aspoň bod, to se nám povedlo. Domácí nás zaskočili, díky silným standardkám šli do vedení, my jsme se ale zvedli a ještě do poločasu vyrovnali. Řekl bych, že je to zasloužená remíza,“ zhodnotil zápas trenér aktuálně páté Olympie Lubomír Zapletal.

MKZ Rájec-Jestřebí – FC Kuřim 0:1 (0:0)