Blanensko vede tabulku o skóre před Prahou, Jihlava na ně ztrácí pouhý bod, stejně jako čtvrtý Most. „Pokud chceme hrát o čelo tabulky, domácí zápasy potřebujeme zvládat. Záleží, jak vyjdou i venkovní utkání,“ připomíná blanenský trenér Petr Dolníček.

Předchozí domácí duel jeho svěřenci zvládli, ale nutno podotknout, že jim to Most dost usnadnil, když přijel pouze v šesti lidech a záhy se mu zranil Ondřej Bíro. Severočeši utržili debakl 2:13. „Je škoda, že mužstvo Mostu dojelo v tak malém počtu hráčů. Bohužel se to občas stává, že se tým nesejde. Nakonec to dopadlo, jak to dopadlo,“ reaguje kouč Jihomoravanů.

Utkání fotbalové divize D Slavoj Polná (světlé dresy) - FK Blansko skončilo nerozhodně 0:0.
Po Šumperku bodovali fotbalisté Blanska i v Polné. Za bezgólovou remízu

Jihlava se také v případě úspěchu prodere aspoň na chvilku na první místo a šanci cítí. „Superliga se skládá ze čtrnácti utkání, čili každé je důležité. Uděláme vše pro úspěch a budeme doufat, že se dostaví. Samozřejmě ale vnímáme sílu domácích,“ zůstává opatrný jihlavský trenér Lukáš Staněk.

Celek z Vysočiny v minulém kole na svém hřišti přejel Příbram 6:2. „Náš herní projev byl v pořádku. Diktovali jsme tempo hry a prosazovali se v koncovce. Avšak až příliš reagujeme na výroky rozhodčích. Odvádí to pozornost a kazí celkový dojem,“ upozorňuje jihlavský kouč.

K triumfu proti Příbrami pomohli i tři čeští reprezentanti Jakub Göth, Robin Demeter a Daniel Kavka. V Boskovicích se však Jihlava musí obejít bez nich, kapitána Götha nepustí klubové povinnosti, zbylá dvojice pyká za žluté karty. „Každý je nahraditelný. Výše zmínění jsou velké individuality s kvalitní fotbalovou dovedností. Prostě na Blanensku bez nich musíme hrát jinak. Není to poprvé, co jsme hlavně na venkovních hřištích dokázali vybojovat body, když jsme sestavu lepili na poslední chvíli,“ podotýká Staněk.

I tak má Blanensko bez jejich účasti víc důvodů k optimismu. „Jsou to bezesporu výborní hráči, ale Jihlava má spoustu dalších výborných hráčů. Uvidíme, s jakým mužstvem dojede,“ uvažuje Dolníček.

Jihomoravané chtějí Jihlavě vrátit prohru 3:6 z Vysočiny. „Samozřejmě se na Jihlavu připravíme lépe, než jak jsme hráli u ní. Chceme jí oplatit podzimní porážku,“ vyzývá blanenský stratég.

Blanensko na velkém domácím hřišti vyrukuje s nepolapitelnou ofenzivní dvojicí Ondřej Paděra, Jan Koudelka. Nejlepší střelci celostátní soutěže už zatížili sítě soupeřů v sezoně 32 góly. „Očekávám útočné utkání. Nám ani Blanensku není příliš vlastní urputná defenziva, ale právě styl nahoru dolů je to, co domácím vyhovuje. Je spousta taktických věcí, jak domácí nepustit do tempa,“ má představu Staněk.

V utkání krajského přeboru fotbalistů porazil Tatran Bohunice (červené dresy) Olympii Ráječko 1:0 gólem Petra Švancary.
Úspěšnou šňůru fotbalistů Ráječka přestřihl Švancara. Olympia prohrála