Stará Říše v minulém kole prohrála v Kozlovicích 0:2, doma se bude chtít vrátit k úspěšnějším zápasům. Jenže na jaře se sedmému celku tabulky moc nedaří, vyhrál pouze dvakrát, doma nad Přerovem a v předposledním kole v Pelhřimově. „Víme, že to nebude jednoduché, na Vysočině není žádný zápas lehký, je to hodně o soubojích. A také je tam specifické hřiště," říká Zbořil.

Na podzim Blansko doma porazilo Starou Říši 2:1 až díky gólu Chloupka v nastaveném čase. „To si velice dobře vybavuji, měli jsme sedm nebo osm gólových šancí a nakonec jsme takhle prohráli," připomíná trenér Staré Říše Luděk Kovačík.

Ví, že divize je velice vyrovnaná a také to, že jeho tým není v takové pohodě jako na podzim. „V sestavě nám chybí klíčoví hráči, bohužel jsme v situaci, kdy budeme spokojení s každým bodem," říká před zápasem s Blanskem. To by mělo být mírným favoritem.

O POSTUP

Každopádně nervóznější než tým trenéra Zbořila bude Hodonín, který kromě svých výsledků sleduje i ty blanenské. „Oni musí vyhrát, my můžeme," podotýká blanenský kouč.

Hodonín přivítá doma poslední Havlíčkův Brod, takže má úlohu zdánlivě snadnou. Ohledně případného postupu mají v Hodoníně jasno, v Blansku zatím nepadají žádná silná slova. „My jsme tak nějak vypluli na první místo, takže se o to pokusíme a uvidíme, jak to dopadne," uvedl po remíze střelec vyrovnávací branky Petr Švancara.

„Samozřejmě chceme skončit, co nejlépe, až podle toho, jak dopadneme, budeme řešit, co dál," doplňuje diplomaticky Zbořil.

Pro víkendový zápas ve Staré Říši zatím není jasné, jestli nastoupí Švancara, který odehrál ve středu finále krajského poháru za farmářský Tišnov, a zraněný David Müller.

Blansko má ve zbývajících kolech kromě Staré Říše ještě doma Ždírec nad Doubravou, venku Žďár nad Sázavou a sezonu zakončí domácím zápasem s Polnou. Hodonín hraje po Havlíčkově Brodu v Uherském Brodě a nakonec dvakrát doma. S Pelhřimovem a se Ždírcem.

Havlíčkův Brod na posledním místě ztrácí dech a čtyři body na předposlední Ždírec, Žďár utíká Ždírci už o šest bodů. Jde o papírové outsidery, o to víc můžou v boji o záchranu potrápit favority.

Rozhodovat o vítězi klidně může až poslední domácí zápas Blanska s Polnou. Těžký zápas čeká Hodonín v rozjetém Uherském Brodě, ten od prohry s Rosicemi na začátku dubna čtyřikrát vyhrál a dvakrát remizoval a má stejně bodů jako Hodonínští. „Od této chvíle nemáme soutěž ve svých rukách a musíme spoléhat na to, že Blansko někde ztratí body. Věřím, že zbývající zápasy dotáhneme do vítězného konce. Zda to bude stačit, to se uvidí za měsíc," okomentoval situaci na čele tabulky divize D trenér Hodonína František Komňacký.

Divize D: ne 22. 5., 16.30

Stará Říše – Blansko