Blanensko hraje celostátní soutěž od jejího vzniku, dvakrát skončilo těsně pod stupni vítězů, naposledy loni. „Tři roky, co se Superliga hraje, usilujeme o bednu. Zatím nám to nebylo dopřáno. Doufám, že se letos bedny dočkáme,“ přál si blanenský trenér Petr Dolníček.
Olomouc se přidala až od druhého ročníku a pokaždé prohání nejžhavější adepty na titul. V uplynulé sezoně skončila pátá za Blanenskem. „Náš cíl je dostat se na bednu,“ vyřkl plán olomoucký kouč Radek Sklenář.

Už první utkání napoví o ambicích obou soupeřů. „Samozřejmě se všichni již těšíme na novou sezonu. Doufám, že bude stejně vyrovnaná jako ta minulá. První utkání hrajeme doma s Olomoucí. Předpokládám, že to bude vyrovnaný zápas se šťastnou koncovkou pro nás,“ vyhlížel Dolníček.

Jeho plánu nahrává nedělní odpolední termín, který Hanákům příliš nesedí. „Jsme trochu nervózní, jelikož neděle nám nevyhovuje z důvodu velké kopané, proto do Boskovic přijedu s mladými hráči. Očekávám opět kvalitní zápas jako každý rok s Blanenskem. Uvidím, jak to mladí kluci zvládnou,“ přemítal olomoucký kouč.

Nováčky hodlá letos začlenit také jihomoravský celek. „V loňském roce jsme stabilizovali hráčský kádr, takže velké změny neplánujeme, i když nějaké mladé hráče chceme postupně začlenit,“ potvrdil blanenský stratég.

V nadcházejícím ročníku se objeví také nové mužstvo z Plzně. „Určitě jako nováček má velké ambice a velkou motivaci,“ zmínil Sklenář. „Plzeň je velmi nečitelný soupeř. Malý fotbal je tam zatím málo rozšířený, pokud vím, hraje jen pět mužstev. Věřím však, že postaví takové mužstvo, které přispěje k oživení Superligy,“ doplnil Dolníček.