Vojkovice přitom nastoupili dobře, hráli aktivně a dlouho držely bezbrankový stav. Ráječko zahrozilo tyčkou Mičky, ale čtyřicet minut se nedokázalo gólově prosadit. Až poté rozehrál standardku Jan Sehnal a třetí dorážku dostal do brány jmenovec Martin. V souboji si bohužel zlomil klíční kost Tenora a podzim pro něj předčasně skončil.

Hubeného vedení si hráči Olympie tentokrát vážili a po přestávce se snažili zodpovědnou hrou o ně nepřijít. Přesto se hosté několikrát utrhli, pokaždé přitom zasáhl spolehlivě chytající Bednář. Z první akce zápasu se snášel padající míč za záda Bednáře, minul i bránu.

57. Závar před bránou Bednáře ukončil rozhodčí odpískáním útočného faulu. V té samé minutě brejk hostů, reflexívním zákrokem po pohotovém vyběhnutí zabránil gólu Bednář. V 60. minutě Kuldan poslal hezký pas za obranu Janu Sehnalovi, ten si nikým neobtěžován povodil míč na kraji vápna a vrátil jej Kuldanovi do náběhu. Proti jeho přesně umístěné ráně neměl gólman šanci. „Honza Sehnal výborně podržel míč, naběhl jsem si do volného prostoru, řekl jsem si, že nebudu nic vymýšlet a dal jsem to placýrkou k tyčce," popsal důležitý moment střelec branky František Kuldan. Druhá trefa hosty zlomila. S přibývajícími minutami se jim navíc na rozbahněném terénu čím dál hůř kombinovalo.

V 69. minutě se přesto dostali do šance, hostující útočník přeloboval Bednáře, míč ale skončil jen na břevně. O pár minut později zkazil krásnou střelu Kuldana do šibenice výborným zákrokem gólman Vojkovic. Za chvilku to podobně zkoušel Jan Sehnal, ale mířil těsně nad.

Vzápětí se šikovně uvolnil Neděla po pravé straně a míč naservíroval do vápna, tam už se nikdo z jeho spoluhráčů neprosadil. Mezi 70. a 78. minutou předvádělo Ráječko v útoku exhibici, hosté jen těžko zastavovali jejich akce.

Pak se domácí trochu uklidnili, ale Vojkovice se nedokázali dostat na dostřel Bednářovy branky. V 84. minutě se do další šance řítil Kuldan, neuspěl a po rychlém brejku hostů opět likvidoval nebezpečnou střelu Bednář. O minutu později vybojoval míč Martin Sehnal a nahrál Kuldanovi, ten poslal tvrdou střelu vedle brány. Vojkovice už rezignovaly na lepší výsledek a hráči, kteří připomínali spíš cyklokrosaře, šli brzo do kabin.

„Klukům se nechtělo bojovat, to je prostě špatné. Když uděláme kiks v obraně a dostaneme gól, to se dá pochopit, ale nám vynechávala záloha, hráli jsme bez krajů. Jsme vzrůstem malý tým, potřebujeme hrát po zemi a na tomhle to nejde," hledal příčiny prohry hostující kapitán Poláček.

To na domácí lavičce bylo veseleji. „Ve druhém poločase jsme to stáhli na jednoho útočníka a hráli jsme na brejky na Martina, vyšlo nám to, i když jsme měli i štěstí. Je to zasloužené vítězství, díky skóre se dostaneme před Vojkovice," pochvaloval si o utkání trenér Olympie Oldřich Janusicza.

„Bylo to určitě v nasazení, terén byl těžký. V první půlce na nás agresívně vlétli, měli lepší pohyb. Ten jsme ve druhém poločase zase měli lepší my. Myslím si, že rozhodla druhá branka, kdy se to zlomilo. Měli jsme větší chuť do hry. Myslím si, že Vojkovice jsou zaslouženě tam, kde jsou. Mají to dobře poskládané," pochválil i soupeře Kuldan.

Olympia tentokrát po přestávce nepropadla, spíš naopak, zlepšila výkon z první půle a potvrdila druhým gólem převahu. „Podržel nás gólman Bednář, který tentokrát zabránil několika brankám, výborný zápas odehrál i Tomáš Koutný, který se po zranění znovu dostal do hry," přidal hodnocení týmu sekretář Ráječka Marek Bláha. Olympia hraje poslední podzimní zápas v Ivančicích.

Ráječko – Vojkovice 2:0 (1:0)

Branky: Sehnal M., Kuldan