FC Dosta Bystrc – FK APOS Blansko 2:1 (0:0) 74. Čejka z pen.

ŽK: Janíček, Šíma – Karaffa, Lazarov, Bubeníček

ČK: 72. Janíček (po 2. ŽK) – 76. Bubeníček (po 2. ŽK)

Blansko: Švancara – Bubeníček, Filip (71. Rychnovský), Karaffa, Hájek – Janíček (26. Nečas), Klimeš – Čejka, Sehnal, Lazarov – Traxl

Ten se musel v zápase obejít bez zraněného Farníka, Klevety i gólmana Slaniny a nemocného Bednáře. Už v první půlce šel navíc za Janíčka, kterého trápilo koleno, Nečas.

Bystrc byla v první půli aktivnější a dostávala se do šancí. přesto mohli jít do vedení hosté. V největší šanci se ocitli v 36. minutě, kdy Čejka našel rozběhnutého Sehnala, jeho střelu ale bystrcký gólman Krajíček zlikvidoval. Na druhé straně odvraceli útoky domácích obránci Blanska i gólman Švancara někdy až z brankové čáry. „My jsme věděli, že je Bystrc silná v útoku a postavili jsem defenzívnější sestavu. Škoda neproměněné šance Martina Sehnala, utkání se mohl vyvíjet lépe,“ řekl o prvním poločase Vašíček.

Druhý poločas začala Bystrc sérií šancí. Ujala se ta ze 70. minuty. Po dlouhém autu domácí hráč vybojoval míč pro Váchu, který z bezprostřední blízkosti zasunul do blanenské brány. o pár minut později svitla hostů m naděje. Rozhodčí poslal za faul na Čejku a druhou žlutou kartu do kabin bystrckého Janíčka a Čejka se z penalty nemýlil. Už za dvě minuty ale sudí úřadoval i ve vápně hostů. Do sprch šel předčasně za stažení blanenský Bubeníček a hosté srovnali z penalty Krátký. Na další vyrovnání už Blansku nezbývali síly, naopak domácí ještě mohli pojistit své vedení.

„Na zvrat už jsme neměli sílu,“ dodal trenér Vašíček. Jeho tým čeká v sobotu domácí zápas s rezervou Jihlavy. Po vítězství by mělo Blansko ještě teoretickou šanci se zachránit, to by ale okolnosti musely být neobyčejně příznivé.