Domácí začali od podlahy. Ve 3. minutě byl faulován hostujícím gólmanem v samostatném úniku Hrbáček, a sám z přímého kopu otevřel skóre.
„Měli jsme dost vlažný nástup do zápasu. Přenechali jsme Kyjovu iniciativu, a ten zaslouženě vedl 1:0,“ popsal úvod střetnutí trenér Blanska Petr Vašíček.
Kyjov se však dlouho z vedení neradoval. O čtrnáct minut později Blansko vyrovnalo z rychlého protiútoku hlavou Sehnalem.
Chvíli nato byl za protesty po druhé žluté kartě vyloučen hostující obránce Kugler. To však Kyjovanům spíše svázalo nohy a blanenští fotbalisté několikrát prověřili dobře chytajícího Cahlíka. Hostující kapitán Němec trefil z trestného kopu břevno.
„Zápas hodně ovlivnilo vyloučení, ale nám to paradoxně pomohlo. Stmelili jsme se a byli jsme chytřejším mužstvem, což se projevilo tím, že jsme výsledek otočili,“ upozornil Vašíček.
První půlhodinu druhé půle měli více ze hry hosté a ve 47. minutě otočili skóre Klevetou a po minele Holečka dokonal obrat v deseti hrajících hostů Němec.
Domácí si vynutili tlak až v závěru ze standardních situací. V 81. minutě poslal od rohového praporku míč na hlavu Holečka Hrbáček, 2:3. A o sedm minut později rozehrál rohový kop opět Hrbáček a Žaroský také hlavou šťastně vyrovnal.
„Myslím si, že jsme to měli dobře rozehrané. Ale bohužel, v takové sestavě, ovlivněné marodkou a vyloučením, tak se asi nedal uhrát lepší výsledek. Kluci odvedli maximum. Díky bohu za ten bod,“ zhodnotil kvalitní utkání kyjovský trenér Jan Dohnálek.
V nastaveném čase se ještě na Cahlíka řítil Sehnal. Kyjovský gólman zastavil jeho sólový únik nedovoleně, a byl vyloučen. Poslední minuty tak odchytal v domácí brance útočník Tomáš Macek.
„Pro diváky byl zápas pěkný. Padla spousta branek. O tom ten fotbal dneska je, aby se hlavně líbil lidem,“ uzavřel optimisticky blanenský kouč Vašíček.