Fotbalové derby Blanska s Boskovicemi zvolna spěje k remízovému konci. Poslední roh domácích. Běží třetí minuta nastavení. Záložník David Bednář posílá falšovanou střelu přímo na branku Boskovic. Pod břevno. Prásk. Gól. Přímo z rohu. Dokonalé k.o. Po rozehrání píská rozhodčí Nedbal konec.

Na lavičce domácích v ten moment propuká gejzír radosti. O pár metrů vedle je hrobové ticho. Několik hráčů Boskovic leží na trávníku. Vysílení, zklamaní. Vždyť byli několik desítek vteřin od remízového bodu, který je měl postavit na nohy. Místo toho prodlužují svoji divizní truchlohru o další nepovedený zápas. Naposledy se boskovičtí fotbalisté radovali z výhry ve druhém kole. „Do Blanska jsme si přijeli pro bod. Už se zdálo, že cíl splníme, a pak dostaneme takový gól. Nevím, co k tomu říct,“ hledal těžko slova těsně po utkání Jiří Paděra na lavičce Boskovic.

Sobotní derby dvou okresních rivalů nepřilákalo do ochozů pořadateli předpokládaný počet diváků. Ti, co zůstali doma, jako by tušili, že utkání příliš fotbalové krásy nepobere. První čtvrthodina byla v režii hostů, kteří zahustili střed pole a nedovolili domácím kombinovat. Trio Vorlický, Lukáš Martínek a Vlasák hýřilo aktivitou. Domácím se nedařila kloudná přihrávka. Nakopávali míče. „Víme, že Boskovice mají problémy s dlouhými balony za stopery. Uzpůsobili jsme tomu naši hru. Jenže se trošku minula účinkem. Přihrávky byly dost nepřesné. Ono se to z tribuny pěkně křičí, dejte míč na zem. Jenže podívejte se na trávník. Terén rozhodně nebyl ideální,“ poznamenal blanenský kouč Vašíček.

Hosté z úvodního tlaku vytěžili vedoucí branku Pavla Martínka. Blansko vyrovnalo Sehnalem za necelou čtvrthodinu. Pro blanenského kanonýra to byla již jedenáctá trefa v sezoně. První poločas se nesl ve znamení klopotných přihrávek na obou stranách hřiště, ostrých osobních soubojů a kouskované hry. Z nezáživného průměru vybočil snad jen Vorlického slalom a Bednářovy kličky a dravé úniky po pravém křídle.

Ve druhé půli vydržely Boskovice ještě deset minut zaměstnávat blanenskou obranu, k čemuž jim domácí pomohli sérií kiksů ve středu pole. Pak se však hosté ze hřiště vytratili a bylo to Blansko, kdo šlápl do pedálů ofenzivy. Bednář dál neúnavně posílal přesné míče na hrot útoku. Čejka se Sehnalem začali hostujícím zadákům zle zatápět. Boskovice se stáhly do obranné ulity a číhaly na brejky. V nejslibnějším z nich odejmul Havlíčkovi míč skluzem Bednář. Posledních pět minut se Boskovice zoufale bránily drtivému tlaku domácích. Rozhodčí nastavil tři minuty. V poslední z nich ukradl hostům alespoň jeden bod nejlepší hráč zápasu Bednář.

„Strašně moc jsme chtěli odčinit smolné prohry s Hrušovany a doma se Žďárem. Věřili si alespoň na bod. Dostali jsme se do vedení, všechno nám hrálo do karet. Hráči bojovali, dali do toho všechno a pak gól v nastavení. Jenže takový je fotbal. Bohužel,“ konstatoval smutně Jiří Paděra.

Také blanenský kouč Vašíček vyzdvihl po utkání nasazení a bojovnost svých svěřenců. „Prohrávat v derby hned od začátku není jednoduché. Chci kluky pochválit, že zápas otočili. Myslím ale, že jsme si vyhrát zasloužili. Ve druhé půli jsme byli lepší. Branka v nastavení? Fotbal se hraje až do konce. My jsme podobně inkasovali a prohráli ve Ždáru,“ uzavřel trenér Vašíček.

Blansko 2:1 Boskovice

Branky: 24. Sehnal, 90+3. Bednář – 11. Martínek P.

Blansko: Slanina - Škvarenina, Klimeš, Karaffa, Šíp - Dvořáček (87. Starý), Němec (63. Richtr), Kleveta, Bednář - Čejka, Sehnal.

Boskovice: Čech – Müller, Janíček J., Horák V., Horák J. (46. Preč) – Martínek P. – Havlíček (82. Václavek), Martínek L., Vorlický, Vlasák (75. Pavel) – Bárta. Rozhodčí: Nedbal - Gloser, Drozdy. ŽK: Sehnal, Šíp, Kleveta, Čejka, RichtrHorák V., Janíček J., Martínek L., Diváků. 500.

Jak šly minuty
1.
Standardka Blanska. Kapitán Němec centruje do pokutového území na Čejku. Jeho střela hlavou nemá patřičnou razanci.
4. Hostující Vlasák se dere s míčem do pokutového území. Obranné kleště dvojice Škvarenina, Karaffa ho odzbrojují.
8. Vorlický a Lukáš Martínek. Akce na jeden dotek. Následná kolmá přihrávka na Vlasáka míří do postavení mimo hru.
10. Domácí Dvořáček překrásným čtyřicetimetrovým pasem servíruje míč volnému Sehnalovi na hranici pokutového území. Blanenský kanonýr pálí vedle Čechovy branky.
11. 0:1 – Pavel Martínek. Na Horákův rohový kop vyskakuje nejvýše Martínek a hlavou dostává hosty do vedení.
16. Blansko bleskurychle rozehrává roh nakrátko. Bednář posílá míč do ohně. K míčí se dostává Kleveta a bez přípravy střílí svoji obávanou levačkou do boční sítě.
20. Zbytečný faul Sehnala u rohového praporku, oceněný žlutou kartou.
24. 1:1 – Sehnal. Bednář umně kroutí míč z přímého kopu před Čechovu branku. Klevetova střelu z otočky ještě Čech stačí vyrazit, na dorážku Sehnala je však již krátký.
26. Blanenský gólman Slanina váhá s odkopem. Nastřeluje jednoho z boskovických hráčů, od kterého se míč odráží ke Klimešovi. Ten odkopává do bezpečí.
38. Bárta posílá uličkou do brejku Havlíčka. Střelu boskovického forvarda blanenská obrana blokuje.
44. Vorlický krásně uvolňuje na křídle Vlasáka, střílený centr do pokutového území odvrací domácí obrana na roh.
45. Série dvou rohů Boskovic a závar před domácí brankou změnu skóre nepřináší.
45. Vorlického slalom. Boskovický hráč kličkami obloudí tři protihráče a pálí. Těsně vedle Slaninovy branky.
47. Němec kazí rozehrávku na polovině hřiště. Rychlý brejk Boskovic. Přihrávka na Havlíčka je příliš dlouhá. U míče je dříve gólman Slanina, kterému se však odkop nepovede. Až následně Klimeš hasí požár před blanenskou brankou.
52. Jedna za mála kloudných kombinací domácích. Akci tria Šíp, Sehnal, Čejka zakončuje razantní střelou Dvořáček. Čech seká robinsonádu a vyráží na roh.
54. Čejka sklepává hlavou na úplně volného Sehnala, který střílí vysoko nad boskovickou branku.
68. Přímý kop Boskovic v podání Vorlického pouze do zdi.
74. Bednář z přímého kopu pálí jedovku těsně nad břevno.
77. Havlíček se uvolňuje u rohového praporku a centruje před Slaninovu branku. Hlavičkující Lukáš Martínek na míč ve výskoku nedosáhne.
79. Brejk Boskovic. Havlíček pádí s míčem na noze do rozhozené obrany Blanska. Stíhá ho Bednář, který skluzem v poslední chvíli zastavuje nebezpečný průnik boskovického hráče.
89. Opět rychlý protiútok Boskovic. Dlouhý pas míří na rozeběhnutého záložníka Pavla. Ten však v souboji s blanenským obráncem Škvareninou ztrácí rychlost a následně i míč.
90. Blansko je blízko vedoucí branky. Obrovský závar před Čechovou brankou. Hostující obránce vykopává na poslední chvíli míč z brankové čáry.
90 + 2. Bednářův centr letí přímo do branky Boskovic. Čech vyráží ke Karaffovi, který střílí bez přípravy efektně přes hlavu. Čech vyráží u tyče na roh.
90 + 3. 2:1 - Bednář. Blanenský záložník opět drze střílí z rohu přímo pod břevno Čechovy branky. Boskovický gólman na míč přes clonící hráče dosáhne až za brankovou čarou a sráží si ho do sítě.