Byl to souboj o šest bodů. Líšeň byla před utkáním na 15. místě tabulky, Blansko jen o jednu příčku výš. Duel aspirantů sestupu zvládli mnohem lépe domácí, kteří svého soupeře jasně přehráli. „Přitom první poločas byl z obou stran špatný. Byl to fotbal bez šancí i bez emocí," postěžoval si blanenský trenér Zbyněk Zbořil, který musel o přestávce své svěřence upozornit, že o záchranu se bojuje jinak.

„Naštěstí to zabralo. Po přestávce už jsme Líšeň celkem jasně přehrávali a zamkli je na jejich polovině," doplnil po zápase už spokojený kouč.

Blansko udělalo změny v sestavě – Trtílek se vrátil z nezvyklého postu stopera zpět na křídlo, na hrotu se objevil vysoký Píšek. „Zkusili jsme ho tam už proti Hulínu, kdy to fungovalo. A dnes odehrál skvělý zápas," pochvaloval si Zbořil, který v minulosti právě v Líšni působil.

„Já už těch klubů vystřídal tolik, že to nebylo nic zvláštního. A znalost soupeře byla oboustranná," popřel nějakou výhodu.

Blansko – Líšeň 3:0 (0:0)

Branky: 73. Kučera, 81. Koudelka, 83. Píšek. ŽK: 41. Hanuš (L). Rozhodčí: Vostrejž. Diváci: 548.

Blansko: Floder – Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček © – Duda, Kolařík (79. Kratochvíl) – Trtílek (76. Chloupek), Kučera, Koudelka (85. Feik) – Píšek.