„Celý týden se na zápas připravujeme a pak je hotovo po deseti minutách. I přesto bych chtěl hráčům poděkovat za výkon ve druhé půli, kde jsme byli podle mého lepším týmem. Jen jsme prostě nedali gól,“ řekl po zápase trenér Roman Šindelka.

Blansko nemá na Napajedla právě nejpříjemnější vzpomínky. Na jaře tam totiž také dostalo rychle dva góly a odjelo s výpraskem. „Napajedla dost často střílí branky hned zkraje utkání. Speciálně na to jsem hráče upozorňoval,“ zlobil se Šindelka.

Jenže situace se opakovala, jako přes kopírák. V 5. minutě propadl Hašův trestný kop z úhlu až do branky a o šest minut později proměnil Kučera po faulu Zicha penaltu – 2:0.

Vyrovnat v deseti?

Řízný stoper Blanska na hřišti moc dlouho nepobyl. Ve 20. minutě fauloval u lajny Vávru a rozhodčí ho po druhé žluté poslal do sprch. „Od Honzy to byla hloupost. Zkrat. Takové chyby nesmí dělat,“ poznamenal Šindelka.

Napajedla dvoubrankový náskok a početní převaha v poli ukolébaly a do konce poločasu už v klidu vyčkávala, co vymyslí soupeř. Blansko se dostalo ke dvěma tvrdým střelám, ale rány Nečase a Šípa zlikvidoval gólman Pavelka. Brankář Napajedel vytěsnil po přestávce také tutovku Nečase.

Domácí se po změně stran do útoku nikterak nehnali a Švancaru v blanenské brance provětrali až v 77. minutě střelou Sklenáře. Blansko pokud chtělo pomýšlet na gól, muselo otevřít hru. Toho Napajedla v závěru utkání dokonale využila. V 82. minutě zakončil brejk do sítě Kučera a po dalším přečíslení překonal Švancaru tváří v tvář Huťka. Další dva samostatné nájezdy Švancara kryl. „Na tento zápas musíme co nejrychleji zapomenout. V příštích kolech nás čekají silní soupeři a my musíme nutně bodovat. Hlavně doma dělat tři body,“ dodal kouč Šindelka.

V sobotu hraje Blansko na domácím hřišti s Vyškovem. V sestavě by se už měl objevit obránce Hájek. Na půlroční hostování přichází do Blanska útočník Karásek z Ráječka.

Napajedla – Blansko 4:0 (2:0), 11. z pen. a 82. Kučera, 6. Haša, 86. Huťka M.
ŽK: 60. Vykopal, 80. Zavadil – 13. Nečas, 15. Zich, 33. Němec. ČK: 20. Zich (po 2. ŽK)
Blansko: Švancara – Bezděk (64. Beneš), Zich, Pokoj, Bubeníček – Nečas (78. Jarůšek), Janíček K., Farník, Šíp (69. Gross) – Němec – Bednář