Rosický Slovan byl prvním soupeřem Blanska v divizi. Jasný favorit tehdy odjel s nepořízenou a tak o motivaci do odvety bylo postaráno. „My chceme každý zápas vyhrát," použil sportovní klišé trenér Petr Čajka.

„Ale je pravda, že ten zápas nám nevyšel ani tak herně, určitě nám v Blansku nevyšel výsledkově. Což nás mrzelo. Chtěli jsme jim to vrátit a to se nám podařilo," dodal spokojeně.

Ani napodruhé to nebylo od začátku jednoznačné. Přestože se domácí nehodlali dělit se soupeřem o balon, poprvé se rozvlnila právě jejich síť. Zásluhou šikovné nohy Trtílka, který po přihrávce Pokorného zacílil ve 25. minutě na vzdálenější tyč.

„Martin Pokorný to tam vybojoval a dal mi to do brejku, to už jsem šel skoro sám na gólmana," popisoval sedmý divizní zásah nejlepší střelec Blanska. Jeho branka měla efekt píchnutí do vosího, rosického, hnízda.

Ještě před odchodem do kabin stihl zasadit hostům první žihadlo Živný. Prosadil se po akci na středu hřiště. Jeho spoluhráči ho následovali hned po přestávce. v 52. minutě otočil skóre Malata. Hned dvě minuty po něm se u odraženého míče po pokutovém kopu nejrychleji zorientoval Pšikal a zakončil přesně. Vedení Blanska bylo tatam, zápas vzali do svých rukou domácí.

„My jsme začali dobře, měli jsme územní převahu, náznaky na dvě tři šance, potom jsme po chybě dostali gól, to nás trošku zchladilo, ale pak jsme začali hrát zase tak, jak na začátku zápasu a vyrovnali jsme, hodně jsme tlačili. Do půlky jsme už žádnou branku nepřidali," říkal trenér domácích.

„Vyšel nám nástup do druhé půlky, dali jsme dva rychlé góly a dá se říct, že pak jsme sice trošku polevili, nevím proč. Ale zápas už jsme si pohlídali a Blansko se k vážnější šanci nedostalo. Výhra byla zasloužená," liboval si Čejka, jak jeho tým zvládl zbytek zápasu bez komplikací. Nepustil Blansko do žádné vážnější akce, a hrál tak, aby mu to stačilo na tři body. Díky nim zůstane po 16 podzimních zápasech na druhé příčce.

„Šli jsme do zápasu hodně oslabení, před zápasem přišel Zouhar, že má problémy, nehrál ani Pospíšil, z minulého utkání má lehký otřes mozku, takže to byl dost velký zásah do sestavy. Nastoupili jsme se čtyřmi bývalými dorostenci. Hráči se snažili, bojovali, ale rozdíl kvality tam byl znát, Rosice vyhráli zaslouženě," sportovně ocenil soupeře kouč Jiří Hajský.

Blansko se jako nováček rozkoukávalo poměrně rychle. Přestože trenér Hajský krotil ambice, útok na 19 bodů, který vyhlásil a za který hráčům slíbil odměny, unikl o jediný bodík. „Takový můj osobní cíl je, aby mužstvo neskončilo na sestupových příčkách, protože je hodně mladé a myslím si, že se tento rok mužstvo v divizi otrká, získá zkušenosti. Příští rok by to mohla být taková štika soutěže," spřádá plány Jiří Hajský. „Máme solidních 18 bodů, což je takový odrazový můstek na to jaro," dodává spokojeně.

Jako nováček se blanenský tým neprezentoval v divizi vůbec špatně. Nedokázal sice zvítězit ani jednou na soupeřově hřišti, ale před domácími diváky bral čtyřikrát plný počet bodů. Přes zimu bude patřit Blansku 12. místo jen s těsnou ztrátou na týmy na vyšších příčkách. Před třináctými Tasovicemi má Blansko náskok solidních 5 bodů.

IVETA BORKOVÁ