„Na tréninku neděláme nic jiného, než nacvičujeme zakončení. Asi přestaneme trénovat,“ uvedl k tomu trenér Blanska Michal Kugler.

Blansko začalo zápas tradičním tlakem, hosté působili bezradným dojmem. I přes převahu domácích žádná branka do přestávky nepadla. Ve druhé půli hosté trochu vyrovnali hru a hrozili z ojedinělých brejků. Blansko šlo do vedení v 51. minutě, kdy si prudký centr do vápna srazil do vlastní sítě hostující obránce.

Až do konce zápasu pak Blanenští nebyli schopní kloudně zakončit a čtyři minuty před koncem přišel trest. Hosté využili chyby domácích a z rychlého protiútoku srovnali na konečných 1:1. „Blansko hrálo velice dobře, rychlý agresivní fotbal, byl to rozhodně těžší soupeř než v minulém kole Rájec-Jestřebí. Možná se domácí troch unavili v prvním poločase. My hrajeme tak, že bráníme a čekáme na brejky. Naštěstí nám jeden před koncem vyšel,“ zhodnotil zápas podivínský gólman Tomáš Létal. Ten upozornil na to, že Podivín hraje v drtivé většině se svými odchovanci.

V sobotu prohrál vedoucí celek krajského přeboru Vracov v Novosedlech, které se dostaly do čela tabulky. Blansko na ně ztrácí na třetím místě bod.

Blansko – Podivín 1:1 (0:0)