FK Blansko opustil v úterý trenér Michal Kugler, který už měl dost sporů uvnitř klubu. Hlavně mezi A a B týmem. „Změna by měla hráče nabudit," přál si.

Na lavičce tak udíleli hráčům pokyny trenér dorostu Stupka, člen výboru Vašák, trenér gólmanů Malits, v poli pak asistent trenéra a hráč Bubeníček.

A Blansko praktikovalo, co je naučil trenér Kugler. V 38. minutě je poslal do vedení Šenk. „Jednoznačně šlo o naši chybu ve středové řadě. Z toho byl roh, špatný odkop, nesrovnaná obrana a gól," zlobil se kouč hostů Alexandr Hrabal.

Ten prožíval utkání emotivně, posílil útok a hrál více na riziko. Domácí drželi po přestávce těsné vedení, na obou stranách se vyznamenávali gólmani, kteří pohotově zasahovali i při střelách z bezprostřední blízkosti. V 72. minutě se obrana Kyjova marně pokoušela odebrat míč Doleželovi, který si ho vodil před vápnem. Když neměl komu přihrát zkusil překvapit lobem gólmana. Míč zapadl do šibenice a gólman Kyjova se jen bezmocně ohlédl. „To byl velice šťastný gól Doležela, takový nedá dvacet let," kroutil hlavou Hrabal.

Dvoubrankové vedení už domácí uklidnilo, Kyjov se sice ještě snažil a občas zahrozil v blízkosti Juranovy brány, ale Blanenští si už výsledek pohlídali. „Hráči byli pod určitým psychickým tlakem po prvních dvou utkáních. Ale i díky Michalovi Kuglerovi, který je na Kyjov dobře připravil, se podařilo vyhrát, takže po této stránce jsme spokojení. I když to herně mohlo být lepší," uvedl člen výbru FK Blansko Miloš Vašák, který spolu s dalšími odkoučoval zápas.

Hostující trenér naopak sršel nespokojeností. „My se trápíme hlavně v koncovce. Kdybychom to dotáhli, tak dneska odjíždíme aspoň s bodem. Pak už jsme to otevřeli a bylo to složité. V 70. minutě měl dát Mojžíš gól a bylo by to vyřešené. Zatáhli bychom se a domácí už by se těžko prosazovali. Bohužel, nemáme ani štěstí," povzdechl si po utkání.

Blansko hraje v sobotu doma s Rousínovem, vedení zatím hledá nového trenéra.

Boskovice zatím ještě neprohrály. Další bod dovezly ve středu ze zápasu v Napajedlech. Po prvním poločase sice vedli, domácí ale srovnali na konečných 1:1. „Záloha má v průměru devatenáct let. Kdybychom měli zkušenější hráče, asi bychom vedení udrželi. Každopádně je plus, že vezeme bod z venku," říká boskovický trenér Milan Peša. Jedinou z boskovických šancí proměnil útočník Janíček.

Ráječko zažívá mizerný vstup do sezony. Prohrálo všechny tři zápasy. Tentokrát v Rajhradě.

K premiérové výhře pomohla domácím znalost hlavní zbraně protivníka. „Pokryli jsme útočníka Sehnala, takže jsme jej nepouštěli do šancí. Ráječko pak nebylo tolik nebezpečné," povídal kouč Rajhradu Jaroslav Janošek, kterému udělala radost trefa Poláku už ze druhé minuty. Ráječko na ni nezareagovalo a inkasovalo v závěru podruhé. „Bohužel pro moje nervy jsme na 2:0 zvýšili až chvíli před koncem díky Getosovi," dodal Janošek.

V neděli přivítá Olympia v derby Boskovice.

FK Blansko – FC Kyjov 1919 2:0 (1:0)

38. Šenk, 72. Doležel.

Diváků: 240.

Sokol Novosedly – FC Boskovice 1:1(0:1)

15. Janíček

Rajhrad – Ráječko 2:0 (1:0)