Blansko však v kombinované sestavě s hráči z tišnovské farmy a dorostenci nepropadlo. V první půli v tropickém vedru Zbrojovku nepustilo do vážnější šance. Ve druhé pětačtyřiceti­minutovce už domácím postupně došly síly. „Za první půlku se rozhodně nemůžeme stydět. Na to, že jsme hráli v tak poslepované sestavě, to bylo slušné," řekl po porážce Blanska 0:3 Blanenskému deníku Rovnost domácí gólman David Juran.

Blansko za čtrnáct dní zahájí letní přípravu na sezonu ve třetí lize. Zatím však počítá s odchody klíčových hráčů, kteří pomohli vykopat postup. Odchod dopředu avizoval útočník Petr Švancara. Na podzim bude bavit diváky a diskutovat s rozhodčími v krajském přeboru v dresu Tišnova. Odchází i klíčový záložník František Schneider. Třetí ligu si zahraje záložník Pavel Mezlík. Ale ve Velkém Meziříčí. „Skončil i kapitán Honza Nečas. Jde do nižší soutěže. Posily sháníme, ale o jménech zatím nemá smysl diskutovat, pokud to není jisté. Chytřejší budeme osmého července, kdy zahájíme přípravu," řekl kouč FK Blansko Zbyněk Zbořil.

Jedno jméno však přece jen prozradil. Do Blanska se má na podzim vrátit útočník Jan Koudelka. Naposledy hrál v Prostějově, který postoupil do druhé ligy. „Koudy má teď nějaké zdravotní problémy. S Prostějovem máme dohodu, že když se dá dohromady, bude se rozehrávat v Blansku," uvedl Zbořil.

V Blansku se však určitě na podzim neobjeví špílmachr s ligovými zkušenostmi David Bednář. Bydlí sice v Blansku, ale pokračuje v nižší soutěži v Rakousku. Stejně jako tvořivý záložník Ondřej Paděra. Ten zůstává v divizním Hodoníně. Na testy do druhé bulharské ligy ve středu odlétá gólman David Juran. Střelec Jan Trtílek je opět zraněný. Ale podle svých slov bude snad do zahájení letní přípravy v pořádku. „Ke konci sezony jsem měl problémy s kotníkem. Dohrával jsem se sebezapřením. V týdnu s ním jdu na rentgen a uvidíme. Do začátku přípravy si myslím, že budu v pořádku," dodal blanenský útočník.

Zástupci FK Blansko nyní kromě posil shání na sezonu ve třetí lize také sponzory. „Nemůžeme si dovolit koupit sedm osm kvalitních fotbalistů. Budeme proto sázet na ty, co ligu vykopali a v Blansku zůstávají. A také na hráče z regionu, které doplníme o tři čtyři zkušenější fotbalisty. Věřím, že si vzájemně vypomůžeme s brněnskou Zbrojovkou a ve třetí lize nebudeme do počtu," uvedl předseda FK Blansko a blanenský místostarosta Jiří Crha.

Podle něj měl klub se všemi oddíly a s divizním áčkem mužů rozpočet kolem dvou milionů korun na sezonu. Teď ho budou muset Blanenští navýšit zhruba o čtyři sta tisíc až půl milionu korun.

Příprava na ligu

FK Blansko – FC Zbrojovka Brno 0:3 (0:1)

Branky: 43. Stratil, 51. Přichystal, 80. Štrombach

FK Blansko: Halouska – Bartoš, Koláček, Píšek, Diouf, Duda, Motyčka, Chloupek, Kratochvíl, Gromský, Kuldan (C)

Náhradníci: D. Keprt, Šplíchal, Šembera, D. Šmerda, T. Feik, D. Flachs, Mareček, Prosecký, Juran, Z. Veselý

Trenér Zbořil: do týmu chci hladové hráče

Trenér FK Blansko Zbyněk Zbořil.Zdroj: DENÍK/Jan Charvát

Blansko /ROZHOVOR/ – V zápase popocházel kolem postranní čáry a dirigoval tým. V tropickém vedru schovaný za tmavými slunečními brýlemi. Dvakrát smutně rozhodil rukama, když míč z kopaček blanenských fotbalistů orazítkoval břevno a tyč. I přes porážku 0:3 od prvoligové Zbrojovky Brno byl trenér FK Blansko Zbyněk Zbořil s výkonem Blanska spokojený. „Dneska klukům musím vyseknout velkou poklonu. Bojovali, odjezdili celý zápas. Byly tam dvě tyče. Škoda. S trochou štěstí jsme poločas mohli vyhrát. Ve druhé půlce se už projevila mnohem větší kvalita Zbrojovky," řekl Zbořil Blanenskému deníku Rovnost krátce po přátelském zápase.

Pro Zbrojovku to bylo první utkání v letní přípravě. A pro váš tým?

Dost našich hráčů je na dovolené. Někteří už tu nehrají. Aby to mělo nějaký smysl a byli jsme pro Zbrojovku důstojný sparingpartner, tak jsme se poskládali s kluky z tišnovské farmy, kteří nám v sezoně pomáhali. Vytáhl jsem také mladší dorostence. Vyhráli divizi a zápas s takovým týmem, jako je Zbrojovka, pro ně může být impuls a zkušenost do budoucna. Makat na sobě a někam to fotbalově dotáhnout.

Jak v současnosti vypadá soupiska FK Blansko před startem třetí ligy?

Někteří hráči odchod hlásili už předem. Další dali přednost nižším soutěžím. Pryč je Švancara, Mezlík, Schneider a kapitán Nečas. Brankář Juran odlétá na testy do Bulharska. Do týmu z druhé ligy.

A posily?

Chci to postavit na hladových hráčích, kteří budou třetí ligu brát jako odrazový můstek ve své kariéře. Je mi jasné, že je to riziko a že to nemusí vyjít. Třetí liga je obrovský výkonnostní skok oproti divizi. Vsadím na dravé typy.

Můžete už prozradit konkrétní jména?

O posilách jednáme. Věřím, že nám pomůže i Zbrojovka. Nějaké hráče máme předjednané. Nemá cenu teď řešit jejich jména, když to ještě není jisté. Přípravu zahájíme osmého července, to už budeme vědět víc.

Co například špílmachr s ligovými zkušenostmi David Bednář, který bydlí přímo v Blansku? Nebo tvořivý záložník Ondřej Paděra z Boskovic?

David Bednář pokračuje v Rakousku v nižší soutěži. A Ondřej Paděra v divizním Hodoníně.

Spekuluje se také o příchodu útočníka Jana Koudelky. V minulé sezoně hrál za Prostějov, se kterým postoupil do druhé ligy…

Koudy má teď nějaké zdravotní problémy. S Prostějovem máme dohodu, že když se dá dohromady, bude se rozehrávat v Blansku.

Na jakém postu potřebujete nejvíc posílit?

Když to zobecním, tak hledáme zkušeného stopera a tvořivého záložníka. Do útoku už hráče vytipované máme. Doufám, že to klapne a vepředu budeme silní. Pro chemii týmu je důležitý stoper, který bude mít vůdčí roli, jakou třeba měl Franta Schneider.