V minulém kole ztratili nadějně rozehraný zápas ve Zlíně, kdy jim k vítězství nestačilo ani tříbrankové vedení. Nakonec si odvezli pouze bod. Smírně se rozešli i v sobotu po duelu se Zábřehem. Tentokrát však brali domácí bod všemi deseti. Celý zápas totiž dotahovali náskok soupeře a na konečných 2:2 vyrovnával hlavou Sehnal až těsně před koncem. „První poločas jsme si vůbec nedali míč. Prohrávali jsme každý osobní a nebyli schopni kombinovat. Bylo to absolutně bez pohybu,“ nebyl spokojen trenér Blanska Petr Vašíček.

Blanenští si v první pětačtyřicetiminutovce kloudně nepřihráli. Zbrklou kombinaci vedenou povětšinou vzduchem Zábřeh pohodlně eliminoval už na polovině hřiště a z nakopávaných míčů jich k útočné dvojici Sehnal-Čejka propadlo minimum. „Vázla nám komunikace v záloze. Přechod do útoku byl pomalý. Byli jsme bezradní. Prakticky jsme jenom nakopávali balóny dopředu,“ poznamenal k tristnímu vystoupení v prvním poločase blanenský útočník Martin Sehnal.

Hosté se důrazem v osobních soubojích a lepším pohybem dokázali dostat do šancí, ale dlouho jim chyběla přesnost v zakončení. Blansko hrozilo ze standardek. Ve 27. minutě si postavil na roh míč Bednář a přímo od rohového praporku dal gól. Rozhodčí branku pro předchozí faul na brankáře neuznal. O čtyři minuty později se domácí obranou prokličkoval Laštůvka a střelou zpoza vápna k tyči otevřel skóre.

Po změně stran vystřídal kouč Vašíček trápícího se špílmachra Němce, stáhl hru na tři obránce a nutil své hráče k přímočaré hře dopředu. „Ve druhé půlce jsme trochu ožili. Pětičlenná záloha podpořila útok. Vepředu jsme dostali více míčů,“ poznamenal útočník Sehnal. Vyrovnání zařídil po hodině hry hlavou Čejka. Chvíli nato orazítkoval opět hlavou Čejka břevno branky Zábřehu. Z nerozhodného stavu se domácí neradovali dlouho. Po standardní situaci a nacvičeném signálu překonal Slaninu Řehák.

V posledních dvaceti minutách se Blansko tlačilo před bránu Zábřehu. Zahrávalo spoustu standardních situací. Na konečných 2:2 vyrovnal tři minuty před koncem po rohu hlavičkou Sehnal. „Byl to nacvičený signál na přední tyč. Počkal jsem si na míč a trefil to pod břevno,“ okomentoval svoji trefu Sehnal. V úplném závěru zahrávali domácí ještě tři standardní situace, které však změnu stavu nepřinesly.

„Z mého pohledu to bylo utkání spíše bojovné a plné nervozity. Dvakrát jsme v utkání vedli, ale každý bod se počítá, hlavně ze hřiště soupeře. Obě branky jsme dnes inkasovali ze vzduchu po standardkách, což je naše velká slabina,“ posteskl si po zápase trenér Zábřehu Jiří Jurásek.