Na startu přípravy se trenéru Zbyňku Zbořilovi hlásil kompletní kádr, který v loňském ročníku dominoval divizní skupině D a s náskokem deseti bodů suverénně postoupil o patro výš. „Loni jsme skládali kádr s výhledem na třetí ligu. Na jaře nás vykolejilo velké množství zraněných, měli jsme řadu zkušených hráčů mimo hru. Soutěž jsme dohrávali ve stavu, kterého se znovu nechci dožít. V případě Radka Mezlíka je zranění dlouhodobější, jinak budou všichni kluci k dispozici do přípravy,“ těšilo zkušeného lodivoda.

Ten chce v nadcházející sezoně sázet na hráče, kteří vybojovali postup. „Základ utvoří kluci, kteří si třetí ligu vykopali. Na odchodu není nikdo, řešíme jen drobné doplnění. Uvidíme, co se podaří nebo nepodaří. Týmům na jižní Moravě se na jaře dařilo, takže je na trhu s hráči spousta dravců. Nechci předčasně mluvit o konkrétních jménech, protože nám třeba v pondělí dva hráči z výběru vypadli. Zatím tedy není co oznamovat,“ přiblížil Zbořil.

V přípravě otestuje mladé talenty. „Doplnili jsme tým i o mladé kluky, které chceme vidět. Proto jsme na středu naplánovali přípravný zápas se Znojmem. Času před startem ligy není moc, tři týdny chceme pracovat se zúženým kádrem. Příprava bude klasická v domácích podmínkách, Blansko má dobré zázemí. Poslední týden hrajeme předkolo domácího poháru se Skašticemi, takže na soustředění ani není čas,“ vysvětlil blanenský stratég.

Přestože má k dispozici řadu ostřílených hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží, uvědomuje si, že přechod do třetí ligy nebude snadný. „Musíme především změnit myšlení kluků. V divizi hráči věděli, že když udělají chybu nebo podcení souboj, budou mít další čtyři šance a zápas zvládnou. Náš úkol je teď tenhle přístup změnit a kluky namotivovat. Divize pro mě skončila, udělal jsem za ní tlustou čáru a doufám, že se k tomu stejným způsobem postaví i kluci. Třetí liga bude letos velmi náročná,“ řekl Zbořil.

K prvnímu přípravnému duelu nastoupí jeho svěřenci už ve středu od šesti hodin večer proti Znojmu na hřišti v Rudici.

Složení MSFL v sezoně 2019/2020

Moravskoslezská fotbalová liga v nadcházejícím ročníku obmění složení. Třetiligové trávníky už nebudou brázdit postupující Líšeň ani sestupující Hodonín, Rýmařov, Hulín a Valašské Meziříčí. Fanoušci se naopak můžou těšit na Znojmo, které se v MSFL představí poprvé od roku 2010. Stejně tak na nováčky z Blanska a Rosic. Nově si třetí nejvyšší domácí soutěž zahrají i rezervy prvoligových celků Slovácka, Zlína, ostravského Baníku a olomoucké Sigmy.

Příprava Blanska
středa 10. 7., 18.00: Blansko – Znojmo
sobota 13. 7., 17.00:Blansko – Slovácko B
středa 17. 7., 18.00:Velká Bíteš – Blansko
sobota 20. 7., 17.30:HFK Olomouc – Blansko
středa 24. 7., 18.00:Start Brno – Blansko
sobota 27. 7.: Skaštice – Blansko (předkolo Mol Cupu, termín bude upřesněn)