Po středeční čtyřgólové výhře nad zlínskou rezervou se tentokrát fotbalistům Blanska v koncovce nedařilo. Zápas rozhodl jediným gólem už na začátku utkání holický Vychodil.

První poločas byl v režii domácí Holice, která si vypracovávala gólové situace. Ty však zůstávaly neproměněny, a tak se skóre měnilo paradoxně po trochu náhodné situaci. Několika odrazů v obraně hostujícího týmu využil Vychodil, který před několika týdny přišel ze sousední Sigmy, a nasměroval tak olomoucké ke třem bodům.

„Pro mě to byl dnes zápas dvou poločasů. V prvním jsme byli špatní. To, co nám fungovalo ve středu a čím jsme přehráli Zlín, tak dnes nám střed pole úplně vypadl z role. Třetí liga nejde hrát v poklusu, bez soubojů a bez odražených míčů. Nebylo to úplně o tom, že by nás domácí přehrávali a vytvářeli si jednu šanci za druhou, ale pro mě byl náš výkon nepřijatelný. Nakonec jsme za to byli po zásluze potrestáni, i když inkasovaný gól byl spíš o náhodě a smůle. Při odkopu jsme trefili hráče do stojné nohy a míč se nám odrazil za tyč," poznamenal blanenský kouč Zbyněk Zbořil.

Úplně spokojen ovšem nebyl s prvním poločasem ani domácí lodivod. „V první půli jsme měli čtyři tutové šance, ze kterých jsme mohli dát aspoň dva góly, celé utkání by se vyvíjelo jinak. Z tohoto hlediska jsem zklamaný, protože to celé mohlo být jednodušší a nemuselo nás to stát tolik sil," věděl kouč HFK Jiří Derco.

Ve druhé půli Blansko zlepšilo hru a naopak domácí byli v drobném útlumu. V týmu totiž řádila viróza, a tak druhý poločas třetího zápasu v jednom týdnu byl pro hráče Holice hodně náročný. Vedení ale do konce zápasu udrželi.

„V poločase jsme si to s klukama vyříkali a druhá půle už byla v pořádku. Měli jsme domácí na půlce, kopali jsme hodně standartek a přišly i šance. Asi tu největší měl hned po svém příchodu na hřiště Chloupek a z dorážky Minx, ale trestuhodně jsme vyrovnáním pohrdli. V závěru jsme šli na tři obránce a dali do toho víc rizika, ale branku to nepřineslo. V poslední minutě měl na kopačce vyrovnání Kutal po prodloužení hlavou od Píška, ale vychytal ho domácí brankář Mucha. Říkal jsem klukům, že tento zápas je opravdu o šest bodů a proto mě tak naštval přístup a nasazení v první půli. Nakonec zápas prohrajeme takovým smolným gólem… Ale ve druhé půli už to byl výkon, pod který se můžeme podepsat," doplnil trenér Zbyněk Zbořil.

V sedmém kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítá Blansko v sobotu 17. září od 15.30 hod. nováčka z Petřkovic.

1. HFK Olomouc – Blansko 1:0

Poločas: 1:0

Branka: 13. Vychodil

Rozhodčí: Buček

ŽK: Bernard, Krumpolc – Koláček, Kratochvíl

Diváků: 121

Blansko: Floder – Gromský, Píšek, Müller, Koláček – Duda, Kratochvíl, Koudelka, Kolařík (57. Kutal), Pospíšil (75. Minx) – Trtílek (78. Chloupek)

IVETA BORKOVÁ
TOMÁŠ MACÁK