„Co vám mám povídat. Ztracené body. V prvním poločase jsme mohli vést o tři góly, ale neproměnili jsme tutovky. Místo toho si necháme dát gól ze standardní situace. To jsou prostě naše klasické problémy,“ stěžoval si po zápase trenér Blanska Tomáš Šenk. Jeho svěřence trápil dlouhý gólový půst, který už v šesté minutě ukončil Hájek. Po rohu Farníka se z voleje trefil efektní patičkou až za záda gólmana Kmecika. Konice pak ale s Aposem srovnala krok a po gólu Farníka začala hráče Blanska znovu trápit koncovka. Proti brankáři Konice nejprve neuspěl Karásek a odkrytou bránu z ostrého úhlu na dvakrát netrefil ani Kuda. Blanenské fanoušky potěšil až ve dvacáté šesté minutě Farník, který pak mohl před poločasem svůj účet s jednou přihrávkou a jedním gólem znovu navýšit. Sám proti Kmecikovi ale neuspěl.

Nervózní výkon podal i blanenský gólman Martin Sehnal, který ve třicáté páté minutě jenom zpomalil střelu Václavského a z brankové čáry tak musel míč odkopávat Kolář.

„S výkonem Švancary v Rosicích jsem nebyl spokojený, tak jsem v bráně vyzkoušel změnu. Problémy jsme ale měli spíš v útoku. Farník jde sám na brankáře, vyřeší to zbytečně komplikovaně a gól nedá. To už je v hlavách těch kluků. Tohle se natrénovat nedá,“ komentoval bezradný Šenk.

Kdyby Blansko Konici porazilo, dostalo by se v tabulce přes ni. Takhle ale zůstává na čtrnáctém místě. Posledním postupovém.

V příštím kole vyjedou hráči Aposu do Pelhřimova a trenér Šenk doufá, že se jim konečně podaří prolomit jarní smůlu. Utkání venku jsou pro ně totiž jednodušší. Hráči se nedostávají pod takový tlak a prospět by jim mohlo i to, že nebudou papírovými favority.

ONDŘEJ BACÍK