„Je to těžké. Hrajete tady půl roku, vyrůstáte tu celé mládí a pak jim dáte tři branky," přemítal třígólový střelec.

Ještě loni hrály oba týmy stejnou soutěž. Blansko postoupilo do divize a naopak Boskovice z krajského přeboru sestoupili do I.A třídy. V přípravném zápase na jarní část, kde se oba týmy opět střetly, se ukázalo, jak velký rozdíl mezi nimi opravdu je.

Především v prvním poločase byla jasně znát převaha Blanska, do jehož sestavy se vrátil klíčový útočník Trtílek a hned si vyzkoušel spolupráci s Koudelkou. „V tomto složení bychom měli nastoupit, akorát schází Šplíchal, který nemohl kvůli škole. Tam bude asi ještě změna," uvažoval trenér Hajský.

Trtílek neproměnil hned na úvod první velkou šanci, když v úniku neprostřelil gólmana. V 15. minutě začal ukázkovým dloubákem svou gólovou triádu Koudelka a byl jednoznačně nejvýraznějším hráčem na hřišti. V další akci boskovické obránce obral o míč, utekl a suverénně zakončil. Po faulu na Trtílka si na penaltový puntík postavil balon David Müller. Tvrdou ránou do horního pravého rohu zvýšil na 3:0.

Sotva uběhlo od prvního Koudelkova gólu 20 minut, už byl na světě hattrick. Nováček v blanenském týmu napřáhl a trefil parádně pod břevno. Těsně před krátkou poločasovou přestávkou, přidal pátou branku Nečas. „Udělali jsme čytři individuální chyby," povzdechl si boskovický trenér Jan Havlíček.

Na čtvrtý gól útočil Koudelka těsně po přestávce. Akci mu vypracoval Buchta, jenže přihrávka před prázdnou bránu nenašla nohu kanonýra ideálně. Boskovice se ozvaly zásluhou Kamila Janíčka, který zahřměl ranou do brankové konstrukce.

V posledních sekundách utkání se podařilo sebrat soupeři nulu a zachránit čest svého týmu Miksanovi, který trefil „do šibenice". Přesto Blansko nemusela mrzet neproměněná druhá penalta. Divizní tým přehrál svého soupeře kombinačně, v útočné fázi byl mnohem produktivnější a ukázal pevnost obrany.

Chyby se v blanenské hře pořád najdou. „Určitě by šlo zlepšit všechno, nejsme zase takoví velcí hráči. Jsem celkem spokojený s první půlkou, pak trošku nastalo uspokojení. Hlavně se zbavit psychiky toho, že uspokojení po něčem podařeném není dobrá věc. První půlku se nám dařilo a to se podepsalo. Poločas na divizi stačit nemusí, tam musíme hrát 90 minut," uvědomuje si kouč dvanáctého divizního celku po poslední přípravě. O víkendu už budou hrát o důležité body ve Vyškově. „Pojedeme neprohrát," hlásil Hajský.

Na třetím místě tabulky I. A třídy přezimovali fotbalisté Boskovic se tříbodovou ztrátou na vedoucí Moravskou Slavii Brno. Pro ně začíná jarní část o týden později než divizním týmům. Boskovice budou hostit Miroslav. „Blansko je jako divizní tým určitě kvalitní soupeř. Viděli jsme, jaké máme chyby, kluci z Blanska byli první půli všude dřív. Musíme se v tomhle zlepšit, druhý poločas jsme vyhráli 1:0 a na

tom se dá stavět," snažil se najít na prohraném utkání pozitivum boskovický trenér Havlíček. „Za 14 dní máme mistrovský zápas, doufám, že bude vítězný," dodal na závěr.

fotbal příprava

FC Boskovice-FK Blansko 1:5 (0:5)

15., 20., 35 Koudelka, 27. Müller (p.), 40. Nečas

IVETA BORKOVÁ