Boskovičtí pomýšlí na postup do kraje, na sobotní zápas si odskočili ze soustředění na Suchém, v nohách měli ještě ranní výběh. Blansko zase pokračuje v utužování fyzičky, v minulých zápasech porazilo Ráječko a Kuřim a připravuje se na tuhý boj o záchranu divize. Střídalo se během hry, trenéři tak mohli libovolně a plynule zasahovat do sestav.

Do vedení šli překvapivě domácí, už ve třetí minutě proměnil po faulu Šípa penaltu Ondřej Václavek. Blansku chyběla přesnost v kombinaci i rychlost, domácí pečlivě bránili a čekali na chyby v rozehrávce soupeře. Na konci první dvacetiminutovky měli Blanenští převahu, ale Boskovice využily jejich chyby a šly do rychlého přečíslení. Zakončující Stara zamířil okolo bezmocného Jurana ke vzdálenější tyči a bylo to 2:0.

Ve 28. minutě pronikl Trtílek do vápna, ale zakončil těsně vedle. Za šest minut utekl po levé straně Doležel a chytře přeloboval Čecha v boskovické bráně. Individuální průniky blanenských útočníků následovaly po dlouhých nákopech, v kombinaci se lépe dařilo domácím.

V 39. minutě se uvolnil napravo Bubeníček, poslal míč Zouharovi a ten našel Trtílka. Blanenský střelec obtížný míč před velkým vápnem zpracoval zády k bráně a vzápětí z otočky parádně vystřelil. K jeho smůle jen do břevna, od nějž se míč odrazil před brankovou čáru.

Po přestávce se Blansko zlepšilo a po několika šancích se dočkalo vyrovnání. Petr Šíp napravil prohrané souboje z první půlky a hlavičkou poslal do brány centr Gromského. Na druhé straně spolehlivě chytal Švancara, který po půlhodině hry střídal v blanenské bráně Jurana.

Boskovicím postupně docházely síly, Blansko tak rozhodlo o těsné výhře gólem Chloupka ze 75. minuty.

V roli trenéra a zároveň hráče se představil v zápase s Blanskem Lukáš Martínek. Po angažmá v Rakousku na jaře posílí boskovický tým i na hřišti. A i díky němu měla hra Boskovic nápad. Když se v prvním poločase Blansko trápilo, dostávali se Boskovičtí po rychlých přihrávkách do šancí. „První poločas jsme zvládli obstojně, vydařily se nám i některé akce. Zároveň se ukázaly chyby hlavně v defenzívě, na kterých musíme zapracovat. Jsem spokojený i s tím že kluci měli v nohách soustředění, šli jsme do toho z plné zátěže. To se projevilo ve druhém poločase, kdy už nám docházely síly," připustil Martínek.

Blansko sice vyhrálo, ke spokojenosti ale mělo daleko. „Ve druhém poločase jsme předvedli výrazně lepší výkon, cením si toho, že jsme dokázali otočit nepříznivý stav," popsal trenér Blanska Michal Kugler pro klubový web.

Boskovice hrají o dvě třídy níž a Blanenské čekají v přípravě i třetiligoví soupeři. „Já jsem hodně zvědavý na utkání s Vyškovem nebo Líšní, v zápasech s nimi se ukáže, jak na tom jsme," uvědomuje si autor první blanenské branky Jan Doležel. Ten si postupně zvyká na nové hráče a oživuje spolupráci s Bubeníčkem nebo Trtílkem, se kterými už hrával v Blansku dřív.

Blansko hraje v sobotu s Ivančicemi, Boskovice ve Svitavách.

přípravný zápas, Boskovice UT

FC Boskovice – FK Blansko 2:3 (2:1)

Branky: 3. Václavek pen., 20. Stara – 34. Doležel, 55. Šíp, 75. Chloupek