Na velmi těžkém terénu v první půli existovalo pouze domácí družstvo. Ve 26. minutě střílel po rychlé akci zprava Rostislav Sodomka, jehož ránu si hosté srazili do vlastní sítě, 1:0. Další příležitosti zůstaly nevyužity. Blansko zahrozilo jen pokusem Nečase, který uhasil výborný Vítek a zadělal na osmou nulu.

Klid do domácích řad pak přinesla nádherná kombinace na tři doteky, na jejímž konci stál Michal Skalník. Na začátku druhé půle pak upravil skóre na rozdíl třídy Kolařík, když šel po chybě ve středu hřiště a kolmici od Kamila Skalníka sám na gólmana a zkušeně k tyči zvýšil na 3:0.

divize D 13. kolo
SFK Vrchovina – FK Blansko 4:0 (2:0)
26. vlastní, 40. M. Skalník, 46. a 81. Kolařík.
Rozhodčí: Polák.
ŽK: 3:5.
Diváci: 210

Blansko gól nesrazil. Budilo sympatický dojem, jenže na ten se ve fotbale nehraje. Přesvědčil ho o tom znovu Kolařík. Střídající Šandera nacentroval zleva, hlavou vrátil míč před branku Rostislav Sodomka na připraveného Andrleho, jehož střelu před gólmanem tečoval právě Kolařík. Vrchovina tak suverénním způsobem udržela podzimní domácí neporanitelnost.

„Domácí byli fyzicky silnější a předvedli i větší vůli po vítězství. Taky se lépe přizpůsobili terénu, který byl na hranci regulérnosti," zhodnotil zápas Hajský.

Největším překvapením 13. kola divize D je vítězství Líšně, která roznesla 6:1 dosavadního lídra tabulky, Polnou. V čele soutěže se usadil po výhře nad Starou Říší Vyškov. Vede o bod před Rosicemi.

Blansko čekají na podzim v divizi ještě dva zápasy. A los je nekompromisní. V sobotu hostí doma čtvrté Velké Meziříčí a v sobotu 16. listopadu se utká venku s druhými Rosicemi. „S lépe umístěnými celky nám to vyhovovalo víc. I když jsou to těžké západy, doufám, že se vyhecujeme a ukážeme, že na tu divizi máme," přeje si Hajský. Blansko hraje s Velkým Meziříčím v sobotu od dvou hodin odpoledne.