V krajském přeboru jede Olympia Ráječko do Kuřimi. Neděle pak bude ve znamení I. B třídy, ve které je několik týmů z regionu namočeno v sestupových vodách. K návštěvě láká i zápas Rájce s Bzencem. Tým kouče Záleského totiž na jaře hraje famózně a hlavně nedostává góly. „Na to, že máme velice málo hráčů jsou ty výsledky fantastické. To od Rájce před sezonou asi nikdo nečekal,“ pousmál se Záleský.

To v Blansku moc důvodů k radosti nemají. Ačkoli jedenáctka nového trenéra Michala Kuglera získala v posledních dvou zápasech čtyři body, stále je v pásmu sestupu. Mrzet Kuglera může zejména remíza na hřišti Sparty Brno v minulém kole, kdy se nechal hloupě vyloučit střelec Oulehla. V početní výhodě totiž Sparta srovnala na konečných 2:2.

Získat další body, tolik potřebné k záchraně, bude pro Blansko nesmírně těžké. V sobotu hraje s aktuálně pátým Hodonínem, pak v Třebíči a v posledním kole s lídrem tabulky Otrokovicemi. „Pokud se chceme zachránit, nemůžeme se dívat o kolik bodů jsou soupeři před námi. V divizi se dá hrát s každým. I když Hodonín je podle mého nejlepší tým divize a má na třetí ligu. Jenom v poslední době nedává góly,“ řekl blanenský kouč Michal Kugler.

Tomu bude v sobotu chybět kvůli červené kartě právě Oulehla a také útočník Karásek, který si poranil třísla. „Karásek na osmdesát procent nenastoupí. Sestavu budeme muset ještě poladit. Kluci se ale v tréninku i v zápasech v poslední době zlepšili. Já pořád věřím, že se zachráníme,“ dodal Kugler.

V neděli mohou fotbaloví fanoušci vyrazit na některý ze zápasů I. B třídy. Bořitov hraje letos ve velké pohodě a na špici tabulky prohání vedoucí Tišnov. V neděli hraje doma se sedmými Medlánkami. Blansko B i Černá Hora bojují v soutěži o přežití. Záchrana Olešnice je nyní již jen v rovině teorie. (jch)

Kam za fotbalem o víkendu

sobota 4. 6. Blansko – Hodonín (16.30), divize muži, stadion ul. Údolní,
Kuřim – Ráječko (16.30), KP muži.
ne 5. 6. Rájec-Jestřebí – Bzenec (16.30), KP muži, FKD – Blansko B (10.15), Bořitov – Medlánky (16.30), Olešnice – Tišnov (16.30), Ochoz – Č. Hora (16.30), vše I. B muži