Fotbalisté divizního Blanska vyhráli se Slováckem na gólové šance. Z tutovek se ovšem netrefil Traxl, Bednář ani Sehnal, a tak zápas nakonec skončil bez branek. „Vzhledem k našim šancím beru bod jako ztrátu,“ zlobil se po utkání blanenský trenér Zbyněk Zbořil.

Ten udělal před utkáním s rezervou Slovácka několik změn v sestavě. „Chtěli jsme pozměnit styl hry, vycházet z dobré obrany do rychlých útoků,“ uvedl Zbořil. Jeho taktika mohla slavit úspěch, jenže Traxl ve dvou vyložených šancích zklamal a poslal míč nad bránu. V obou případech mu přihrával s přehledem hrající Bednář. Ten se také dostal v prvním poločase k ohrožení brány Slovácka, když jeho trestný kop vyrážel gólman na roh.

Po změně stran byli domácí hladoví po gólu. V 50. minutě mířil vedle Bednář. Za chvíli odvracel na druhé straně na poslední chvíli soupeřovu střelu na roh Němec.

V další šanci Blanska se ocitl Fous, ale se střelou naložil podobně jako jeho předchůdci. V 60. minutě opět úřadoval ve vápně hostí Bednář. Jeho rána ale pouze orazítkovala břevno. O chvíli později vyrážel gólman Slovácka střelu Traxla. Poté se na hřiště dostal Sehnal s Farníkem. Prvně jmenovaný mohl udeřit několik sekund po svém příchodu. Hlavou ale mířil z dobré pozice vedle. V 70. minutě podržel domácí Slanina při akci Slovácka, ale jeho hvězdná chvíle přišla o šest minut později, kdy v souboji jeden na jednoho přelstil útočníka Doliny a vysloužil si potlesk tribun. Ještě před tím zkoušel na druhé straně Sehnal nadvakrát marně prostřelit brankáře hostí.

V 81. minutě si diváci oddechli při šanci hostujícího Pylíka, který mířil vedle. „Od 60. minuty jsme hráli více riskantně, otvíral se proto prostor pro brejky hostů,“ řekl k vývoji zápasu Zbořil.

Tři minuty před koncem si před vápnem došel Farník pro faul. Gólman si sice pečlivě rovnal zeď, Němcově střele, která otřásla spojnicí brány, pouze přihlížel.

Sympatická snaha trenéra Zbořila o změny herního projevu a touha jít stále za vítězstvím tentokrát úspěch neslavila a Blanenští si do tabulky připsali pouze bod. S konečnou remízou byli více spokojeni hosté, kteří tentokrát nemohli spoléhat na ligové posily.

FK APOS Blansko - 1. FC Slovácko B 0:0
ŽK: Šíp - Svízela
Blansko: Slanina - Bubeníček, Pokorný, Němec, Šíp - Fous (65. Sehnal), Janíček (65. Farník), Kostka, Hájek - Traxl (80. Novotný), Bednář.
Diváků: 280.