Boskovice hrají na jaře už třetí derby. Nejprve porazily Rájec, pak remizovaly v Ráječku a v sobotu přivítají doma Blansko. To je v tabulce krajského přeboru druhé a jako jediné z okresních týmů má i postupové ambice. „Blansko má teď z okresu nejsilnější tým,“ uvědomuje si trenér Boskovic Jiří Vorlický, který bude po absenci v Ráječku připraven zasáhnout do boje jako trenér i hráč.

Blansko má po minulém utkání s Rájcem zraněného Šenka a nemocného Cupala s Martincem, jejich start je nejistý. A hlavně definitivně přišlo o Oulehlu, který měl tým posílit z Rakouska. „Bohužel jednání nedopadlo, Oulehla v tomto ročníku nebude,“ povzdechl si trenér Blanska Michal Kugler.

Ten nemá ve zvyku podceňovat soupeře. „Boskovice mají velice nebezpečné hráče Fojta, Adamce, Preče, Müllera, Janíčka, který nám dal minule gól, výborného Švédu v bráně a samozřejmě Vorlického. Musíme si na ně dát pozor,“ ukazuje znalost protivníka Kugler.

Stejně jako v Ráječku

Domácí chtějí uspět s podobnou taktikou jako v Ráječku. „Chceme vyrážet z obranného bloku k rychlým brejkům,“ říká Vorlický. „To chceme hrát taky,“ směje se Kugler a dodává, že po svých hráčích bude chtít aktivní hru.

V neděli pak hostí předposlední Rájec-Jestřebí jedenáctý Podivín. Při pohledu do tabulky hratelný soupeř má ovšem fantastické jaro, všechny tři zápasy vyhrál a rychle se odlepil ode dna. I tentokrát bude pro Rájecké velice těžké bodovat.

Slabší rozjezd má Bořitov v I. A třídě. Prohrál doma s rezervou Líšně i v minulém kole na Slovanu Brno. Reparát má v neděli s Čebínem, který má stejně jako Bořitovští sedmnáct bodů.

V I. B minule vyhrály všechny tři týmy z Blanenska. Doma hraje tentokrát pouze Lipovec, který by si měl poradit s poslední Veverskou Bítýškou.

V okresním přeboru pokračuje spanilá jízda vedoucí dvojice Blanska B a Sloupu. Oba tým hrají v neděli doma. Sloup s Kořencem, Blansko s Olešnicí.