Blansko narazilo v přípravě na druhého divizního soupeře. Po prohře 5:3 ve Svitavách tentokrát svěřenci kouče Hajského prohráli 4:1 s Určicemi, které jsou čtvrté v divizi E. Chyběl útočník Trtílek, obránce Čoupek i gólman Juran. A soupeř nastoupil zostra. „Hráli jsme prakticky bez útočníka. Určice na nás vlétly s důrazným rychlým fotbalem a my jsme je nestíhali, v prvním poločase to vypadalo docela krutě," připustil trenér Blanska Jiří Hajský. Určice po čtyřiceti minutách vedly 3:0.

Po přestávce už to nebyla jednostranná záležitost, přesto Určice přidaly čtvrtou branku. Až v 62. minutě snížil na 4:1 aktivní Koudelka. Blanenští se dostalo do dalších vyložených šancí, ale žádnou už neproměnili. „Klidně to mohlo skončit 4:3, druhý poločas byl už z naší strany lepší," uvedl Hajský. A hlavní příčiny prohry? „Soupeř byl silný, řekl bych tak na úrovni Svitav v loňské sestavě, ale my jsme hlavně ještě nehráli dva zápasy po sobě v nějaké stabilní sestavě, opět nám chyběli klíčoví hráči," popsal trenér. Jeho tým čeká od pátku do neděle menší soustředění v Rosicích, které v sobotu zpestří i utkání s Jevišovicemi.

Dva zápasy nabídl víkendový program Artézia Cupu. Blanenský dorost pod vedením nového trenéra Jiřího Pokoje mladšího změřil síly s Rájcem-Jestřebí a byl to vyrovnaný zápas. „Od nás to byl asi zatím nejhorší výkon," podotkl střelec vítězné branky Rájce a bývalý blanenský hráč Petr Crhák. Rájec vyhrál 3:2, ale moc nepřesvědčil. Blansko ještě mohlo srovnat, ale zkušený Polák v rájecké bráně jednu střelu vychytal, druhá mířila vedle.

Rájec si tak po debaklu s Kunštátem 5:0 připsal tři body. „Nešla nám přihrávka, nebylo to ono. Sedli jsme si s realizačním týmem a hráči a domluvili jsme se, že od pondělí začneme trénovat třikrát týdně, snad se to zlepší. Jinak by to asi na udržení toho prvního místa na jaře nebylo," dodal Crhák.

Ve druhém utkání boskovického turnaje se v bratrském souboji utkal A tým Boskovic s vlastním dorostem. „Dorostenci, které zkoušíme v áčku, nastoupili za dorost, aby to mělo nějakou úroveň. Přesto to byla jednoznačná záležitost," okomentoval výhru mužů 6:1 trenér Boskovic Lukáš Martínek. Pro Boskovice to byl v týdnu druhý zápas, už ve čtvrtek se utkaly s Chlumcem nad Cidlinou, domácí vyhráli 3:2. „Byl to kvalitní soupeř, který hraje krajský přebor Královéhradeckého kraje. První poločas jsme zvládli dobře, v tom druhém jsme polevili a přenechali soupeři iniciativu," předal zprávy z boskovického tábora Martínek.

Ve středu od půl sedmé hrají Boskovice další utkání Artézia Cupu s Kunštátem, v sobotu ve tři pak s Podivínem, který bude v Boskovicích na soustředění. „Dva zápasy v týdnu nejsou problém, kluci potřebují trénovat a zápasy jsou nejlepší trénink," myslí si Martínek.

Ráječko hraje ve středu 26. února semifinálový zápas líšeňského turnaje s domácím týmem. „Tam už bych chtěl hrát tak, jak v mistrovských zápasech," plánuje kouč Olympie Oldřich Janusicza.

Artézia Cup

FC Boskovice muži A – FC Boskovice dorost 6:1 (3:0).

Fadrný 2, Přikryl 2, Janíček, Horák Michal – Ščudla Pavel.

Blansko st. dorost – MKZ Rájec-Jestřebí 2:3 (1:1)

39. M. Zouhar, 57. Kratochvíl – 10. a 60. M. Hanskut, 74. Crhák

příprava

Sokol Určice – FK Blansko 4:1 (3:0) 62. Koudelka

FC Boskovice – FK Chlumec nad Cidlinou 3:2 (2:0)

Kunštát – Chlumec nad Cidlinou 4:2 ( 1:1)