Blansko začalo sérii zimních zápasů ve Vyškově s Morkovicemi, čtvrtým týmem zlínského krajského přeboru. Trenér Zbořil měl k dispozici podzimní opory týmu jako Švancaru, Trtílka, Müllera nebo gólmana Jurana, přibyl k nim uzdravený Mezlík a nové tváře. Lukáš Koláček, který na podzim hrál za Přerov, a záložník František Schneider. Toho Zbořil vedl už ve Svitavách, podzim odehrál v Líšni.

Na zasněženém hřišti začali Blanenští lépe, do vedení je poslal první trefou Nečas. Po deseti minutách přidal druhou branku Švancara. V 18. minutě nadvakrát překonal Jurana. Ještě do přestávky přidali další dva góly Švancara a Nečas a zápas byl v podstatě rozhodnutý.

Po přestávce snížil na 4:2 Oplt a oba týmy předváděly ofenzívní podívanou. Z šancí na obou stranách se ujala až ta v 78. minutě, kdy vybídl ke skórování Chloupka Švancara. Na konečných 6:2 pro Blansko uzavřel důrazný Trtílek dvě minuty před koncem.

„Terén byl těžší, takže se i hůř kombinovalo, ale kluci se snažili. Chtěli jsme hrát zezadu s rychlým přechodem do útoku, zápas byl v naší režii, ještě jsme neproměnili další šance," uvedl k utkání blanenský kouč Zbyněk Zbořil. Další zápas hraje jeho tým už ve středu v 18.00 s tře­tiligovou Líšní. V zimní přípravě čeká Blansko celkem jedenáct utkání. „Větším počtem zápasů nahrazujeme chybějící tréninkové možnosti, myslím, že se to dá zvládnout," říká k nabitému programu Zbořil.

Ztracené vedení

Úvodní přípravný zápas mají za sebou i Boskovice. Síly změřily na domácím hřišti s divizní Bystřicí nad Pernštejnem. V sestavě domácích se objevil gólman Konečný z Prostějova i kunštátský Antonín Preč. „O Tondu máme zájem, doufám, že se s Kunštátem dohodneme," potvrdil už před začátkem přípravy trenér Boskovic Jan Havlíček.

Preč patřil před odchodem do Kunštátu k oporám boskovického týmu, se spoluhráči se potkává i při malé kopané. A v sobotu také vstřelil první branku zápasu. Na 2:0 pak zvýšil druhý z trenérské dvojice Lukáš Martínek. „Konečně jsem se trefil," okomentoval branku.

Ve druhém poločase hosté snížili na 2:1, ovšem domácí kopali penaltu, kterou poslal Jan Horák jen do tyče. Soupeř pak vyrovnal na 2:2. Znovu do vedení poslal Boskovice Matěj Černý, který přeloboval bystřického gólmana, ale ani tohle vedení Boskovice neudržely. V pokračující útočné snaze pozapomněly na bránění a přečíslení využili hosté ke srovnání na konečných 3:3. S divizním soupeřem je to i tak solidní výsledek. „Zápas naprosto splnil účel, vyzkoušeli jsme si hrát na náročném terénu proti silnému soupeři. První poločas se nám celkem povedl, v tom druhém jsme prostřídali sestavu a taky už byla asi trochu znát únava, přeci jen ta pauza byla dlouhá," popsal Martínek.

V sobotu v 10.30 přivítají Boskovičtí spřízněný Prostějov. „Čeká nás ještě silnější soupeř, uvidíme, jak se s tím popereme," připomíná Martínek. V dalším týdnu se pak se spoluhráči utká s Blanskem a s Jedovnicemi.

fotbal příprava

FC Morkovice – FK Blansko 2:6 (1:4)

Branky: 18. Doležal, 50. Oplt – 2. a 31. Nečas, 14. a 22. Švancara, 78. Chloupek, 88. Trtílek

FC Boskovice – SK Bystřice nad Pernštejnem 3:3 (2:0)

Preč, Martínek, Černý