Už od začátku nedělního zápasu bylo na domácích vidět, že si tentokrát body nechtějí nechat utéct. Od první minuty hráli aktivněji a kdyby Bezděk lépe zpracoval Němcovu nahrávku do vápna, mohlo Blansko vést už od třetí minuty. Vzápětí Nečas našel nečekanou přihrávkou Karáska, který se dlouho nerozmýšlel a přízemní střelou k pravé tyči poslal svůj tým už v osmé minutě do jednogólového vedení, které nakonec stačilo k zisku tří bodů.

„V klubu už panovala poměrně napjatá atmosféra, takže rychlý gól nám naši situaci určitě ulehčil. Kdybychom přidali ještě jednu branku, bylo by to klidnější, ale takhle si zase víc užili diváci. Zápas byl otevřený až do konce,“ uvedl trenér Blanska Roman Šindelka a dodal, že výhru už skutečně potřebovali. Z posledních pěti zápasu totiž dokázali vytěžit jediný bod díky remíze s Pelhřimovem.

Po prvním gólu se probudila i Sparta, kterou ale trápily nepřesné přihrávky i špatné zpracování. Díky chybě hostující obrany se Karáskovi podařilo proniknout hluboko na polovinu soupeře, ale po přihrávce Bezděkovi dokázal všechno vyřešit gólman Horna. Bezděk, který byl jedním z nejlepších hráčů Blanska se po polačase na hřiště nevrátil. Kvůli svalovému zranění jej vystřídal Janíček. „Radek si na bolesti stěžoval už na tréninku, takže se to dalo čekat. Naštěstí by to nemělo být nic vážného,“ komentoval situaci svého svěřence Šindelka.

Ani po změně stran se hosté nepřestávali trápit a tak přišlo ještě několik šancí Aposu. Svoje štěstí zkusili proti brankáři Hornovi Karásek, Bednář, Nečas i sřídající Janíček, ale žádný z jejich pokusů neskončil v síti. V závěru pak tlak domácích vyústil ve dvě tutovky. O obě se ale postral výborně chytající Horna, bez kterého by Sparta nejspíš odjela s podstatně větším přídělem.

„Brankář Horna nás sice několikrát podržel, ale jinak byl náš dnešní výkon bohužel hodně špatný. chyběli koncoví hráči, ale nechci se vymlouvat. Hráli jsme zakřiknutě, ztráceli míče a nedokázali si poslat finální přihrávku,“ zhodnotil brněnský trenér Josef Hodeček.

Příští kolo ale už tak snadné nebude. Namísto divizního nováčka se totiž Blansko bude muset venku postavit lídrovi tabulky Hodonínu, který v sobotu nezaváhal a roznesl Viktorii Otrokovice 0:3. Strach z tohoto utkání ale Šindelkovi svěřenci mít nemusí. Divizní tabulka je totiž letos na podzim vyrovnaná, a i když je v ní Blansko až dvanácté, na Hodonín ztrácí pouze sedm bodů.

Blansko – Sparta Brno (1:0) (1:0)
8. Karásek
Blansko: Sehnal – Bubeníček, Němec L., Zich, Šíp – Nečas (77. Blatný), Hájek, Farník (90. Pernica), Bezděk (46. Janíček K.) – Karásek, Bednář (C)
Sparta Brno: Horna – Kotouč, Wagner M., Nápravník, Florián – Forman, Milotínský © (70. Presl), Dolíhal, Pavlas (60. Maroši) – Hlavinka, Lerch
ŽK: 75. Nápravník
Diváků: 151

ONDŘEJ BACÍK