K drtivému rozdílu ve skóre se schylovalo od začátku zápasu. Přichystal našel na zadní tyči nikým nerušeného Presla, který bez problémů uklidil míč do brány. Na hosty se od té doby valil jeden útok za druhým. Ryšavý šel třikrát sám na gólmana Klimeše, ale gól nedal. Svoje šance promarnili i Makiš a Cenk.

Boskovičtí se pak konečně začali dostávat do hry, ale byli to znovu domácí, kdo měnil v šedesáté čtvrté minutě skóre. Wodeckiho gólem na 2:0 skončil snaha Boskovic o zvrat v utkání. „Po té brance se naše družstvo lidově řečeno položilo. Nepřevedli jsme už nic a tempo začali udávat domácí," řekl Peša. A že to bylo tempo. Spartani v poslední čtvrthodince přidali tři góly a znovu dokázali, že jsou jedním z vážných favoritů na letošní postup do divize.

První s posledním

Podstatně lépe než Boskovice si v sobotu vedlo FK Blansko. Po nepovedeném domácím utkání s Mutěnicemi, které skončilo prohrou 0:3, dostali Blanenští jedinečnou šanci na reparát. Vyjeli totiž na hřiště poslední Kuřimi. Rozdíl dvaceti čtyř bodů v tabulce krajského přeboru mezi oběma týmy ale neznamenal tolik, jak se mohlo zdát. Zatímco Blansku odešla v zimní přestávce řada důležitých hráčů, Kuřim naopak posílila.

A znát to bylo především na začátku utkání. Domácí byli aktivnější až do desáté minuty, kdy je trochu rozhodilo zranění do té doby skvěle hrajícího Františka Kuldana. Ve stejné minutě přišla i první vážnější šance Blanska. Zouharova střela ale skončila v boční síti kuřimské branky.

Domácí svému soupeři výrazně pomáhali. První šanci nabídl lídrovi soutěže gólman Kučera, který ve vápně poslal k zemi Trtílka. Svou chybu ale napravil, protože Müllerův pokutový kop vychytal. Druhá komplikace pro Kuřim přišla o deset minut později, když obránce Marinč spatřil po dalším faulu na Trtílka červenou kartu.

Kuřim oslabená o jednoho hráče se úspěšně bránila jen pět minut. O první gól Blanska se postaral Trtílek, další přišel až ve druhé půli. Vsítil jej střídající Pokorný. Domácí na konci zápasu stihli snížit, vyrovnání se ale už nedočkali. Blansko se tak udrželo na čele tabulky a trenér Hajský se může radovat z prvního úspěchu. Dvacáté kolo se vydařilo i Ráječku, které venku porazilo silný Rousínov. O výsledku 0:1 rozhodl Tenora.

ROZHOVOR S TRENÉREM JIŘÍM HAJSKÝM ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ BLANENSKÉHO DENÍKU ROVNOST

FC Kuřim – FK Blansko 1:2 (0:1)

90. Skoumal – 25. Trtílek, 76.

Pokorný

FC Sparta Brno – FC Boskovice 5:0 (1:0)

3. a 75. Presl, 64. Wodecki, 78. Makiš, 85. Hlavinka

ONDŘEJ BACÍK