„Podle mého byl náš výkon velmi slušný. V první půli se nám povedlo několik pohledných kombinačních akcí. Nejkrásnější byla ta, při níž Čoupek nahrál Ullmannovi na vítězný gól," uvedl pro klubový web po vítězství 2:1 kouč FK Blansko Ludevít Grmela.

Góly visely ve vzduchu už v prvních minutách zápasu. Stejně jako bouřková mračna a krupobití. Ty se však dostaly ke slovu až ve druhé půli utkání. První tutovku zahodil už v první minutě blanenský Nečas, kterého zblízka vychytal gólman Krajča. Na druhé straně se už síť po střele Kováře rozvlnila. 1:0 pro Napajedla.

Bleskové vyrovnání

Vyrovnáno bylo do minuty. Šural odcentroval, ve vápně prodloužil Trtílek a Levai doklepl do brány. Na 2:1 pro Blansko zvýšil po přesném pasu Čoupka Ullmann. „Nečekal jsem, že se mé angažmá v Blansku stihne vyřídit tak rychle. S tím, že si zahraju v prvním kole, jsem moc nepočítal. Jsem maximálně spokojený, máme tři body a dal jsem gól," okomentoval své vystoupení na webu FK Blansko Ullmann. Na podzim se v dresu Blanska zranil právě na hřišti Napajedel. Teď zařídil vítězný gól. Na jaře hráč juniorky brněnské Zbrojovky paběrkoval v divizní Líšni. Nyní se vrátil do Blanska.

Na Ullmannův gól už Napajedla nedokázala do konce utkání odpověď. Blansko však několika výtečnými zákroky podržel brankář Juran. Domácím nepomohla ani bouřka s kroupami, která na čtvrt hodiny přerušila utkání.

Šance na zvýšení náskoku mělo i Blansko. V úplném závěru zápasu zachránila Napajedla tyč, kterou nastřelil po přihrávce Hansla Šplíchal. „Napajedla si v zápase vytvořila několik nebezpečných akcí. Gólman Juran nás podržel. V závěru jsme se dostali do několika brejků, které jsme mohli vyřešit lépe. Mohla to být remíza 3:3, ale klidně jsme mohli vyhrát 6:1," dodal Grmela. Ve druhém divizním kole hraje Blansko doma v sobotu s Bystřicí. Zápas začíná o půl páté na stadionu v ulici Údolní.

Napajedla – Blansko 1:2 (1:2)

Branky: 3. Kovář – 4. Levai, 28. Ullmann.

Blansko: Juran – Gromský, Šplíchal, Müller, Čoupek – D. Šural, T. Zouhar (55. Krejčíř), Nečas, Levai – Ullmann (76. T. Sodomka), Trtílek (62. Hansl).