Slovácko B – Blansko 5:1 (3:1) Sehnal.
Třebíč – Boskovice 2:0 (2:0)

Druhé Slovácko B bylo v zápase s Blanskem favorit. Roli splnilo a hostům naložilo pětigólový výprask. „Soupeř byl většinu zápasu lepší než my,“ uznal sportovně trenér Blanska Roman Šindelka.

Domácí od začátku rozpoutali na polovině soupeře nevídaný kolotoč. Hosté si poprvé sáhli na balón až v šesté minutě – jenže to byla ruka Starého a následovala penalta. Tu Ruman bombou pod břevno proměnil. O pár minut později uklidil do brány Polákův střílený centr Nečas a juniorka Slovácka již vedla o dvě branky. Naději vykřesal pro hosty Martin Sehnal, který skóruje s železnou pravidelností. Jenže Slovácko dalo v poslední minutě prvního poločasu gól do šatny. „Soupeř hraje na jaře velmi dobře, z pěti utkání prohrál jediné, takže jsme ze zápasu měli obavy. Kluci ale hráli parádně, Blansku vůbec nedali šanci,“ liboval si trenér domácích Jiří Dekař.

I po přestávce byli jeho svěřenci jasně lepší, jenže si udělali soukromý festival zahozených šancí, takže fanoušci viděli už jen dva góly. Nejprve se hlavou trefil Hesek, který poslal do sítě Valentův centr, v závěru zápasu pak dal výsledku konečnou podobu po Borusíkově akci Kleiber – 5:1. „Ve druhé půli jsme soupeře takřka k ničemu nepustili. Měl pouze jednu šanci. Výsledek je pro Blansko ještě milosrdný,“ zhodnotil zápas domácí kouč. „Bohužel jsme dostali po našich chybách tři góly. Snažili jsme se s tím ještě po přestávce asi dvacet minut něco udělat, ale pak už jsme odpadli,“ uvedl k zápasu Šindelka.

Boskovice v Třebíči inkasovaly dvakrát už v prvním poločase. Oba góly vstřelil po kombinačních akcích domácí Chlup. Snížit mohl za Boskovice nejprve Horák, který se ve 26. minutě prosadil po rohu, mířil ale vedle, a ještě do přestávky Dostál, který ale Vorlického přihrávkou pouze orazítkoval tyč.

Ve druhém poločase už hráli hlavně domácí, kteří hosty nepouštěli do šancí. Sami je naopak zahazovali.