„Mutěnice potrestaly naše chyby. Naopak my jsme po jejich zaváhání v obraně vstřelit gól nedokázali. Při přečíslení nám chyběla finální přihrávka,“ řekl po zápase blanenský trenér Petr Vašíček.

Oběma týmům teče v závěru soutěže do bot. Blansko vyšlo ve dvou posledních zápasech bodově naprázdno. Navíc nevstřelilo gól. Mutěnice braly po upachtěné remíze s rezervou Ostravy bod, v minulém kole prohrály ve Zlíně. „Poslední dva zápasy jsme hráli fotbal spíše na krásu než na góly. V koncovce to bylo špatné. V Blansku jsme se chtěli konečně chytit. Dát si míč do nohy a prosadit se v brejcích, na které máme rychlé hráče,“ poznamenal trenér Mutěnic Peter Vlček.

Jeho přání málem vyslyšeli v 8. minutě po závaru před blanenskou brankou Koštuřík s Filipským, ale hradbu domácích obránců neprostřelili. Další z brejků do rozklížené domácí obrany skončil soubojem obránce Karaffy s útočníkem Obalem. Po něm se hostující hráč skácel v pokutovém území k zemi. Z penalty otevřel v 15. minutě skóre Vrtělka. O pět minut později vystřelil za hranicí vápna Helísek. Jeho ránu vyrazil gólman Švancara jen před Koštuříka, který dorazil míč do odkryté branky.

„Soupeři jsme nechali příliš místa a času na kombinaci. Dostali jsme ho na koně dvěma lacinými góly. Kluci už to pak měli v hlavách a za takové situace už se utkání těžko obrací,“ okomentoval klíčové momenty první půle Vašíček. Mutěnice přidaly do přestávky ještě jednu branku. Obalovu střelu sice zastavila tyč, ale ve 40. minutě už po ráně Helíska z pětadvaceti metrů skončil míč v síti. Na druhé straně nepropálil Sehnal brankáře Skácela a Kleveta po pasu Hájka hlavou těsně minul.

Po změně stran se domácí snažili překonat obranu Mutěnic, jenže v zakončení byli zbrklí. Navíc hosté neustále hrozili z brejků.

V 72. minutě Blansko přece jen snížilo. Klimeš poslal do uličky kanonýra Sehnala, kterého zastavil mutěnický bek faulem. Z nařízené desítky se Kleveta nemýlil. Čtyři minuty před koncem vytáhnul, v poslední šanci Blanska, hlavičku Traxla mutěnický gólman nad břevno.

Blansko – Mutěnice 1:3 (0:3), 72. Kleveta (pk) – 15. Vrtělka (pk), 20. Koštuřík, 40. Helísek.