Na hřišti posledního Rousínova sahali Blanenští po druhém divizním vítězství v řadě. Jenže střela z kopačky Růžičky v samém závěru zápasu skončila za zády gólmana Slaniny a Rousínov tak vydřel remízu 1:1. „Je to velká škoda. Domácí se celý zápas dostávali do šancí hodně ztuha. Kdybychom dali druhou branku tak vyhrajeme,“ neskrýval zklamání ze zpackaného závěru blanenský trenér Zbyněk Zbořil.

Ani remízový bod nepomohl týmu, který vede bývalý kouč Blanska Petr Vašíček, odpoutat se ze dna tabulky. Domácí se na těžkém terénu od začátku pokoušeli nakopávanými míči překonat blanenskou obranu. Jenže stopeři a brankář Slanina byli pozorní. „Trenér nás před zápasem upozornil, že Rousínov těží z výškové převahy a je silný ve vzduchu,“ řekl pro klubové stránky Aleš Slanina.

Ten si v prvním půli poradil s několika centry Rousínova a jedovatou střelou Jedličky. Na druhé straně byla hodně vidět dvojice Bednář-Kleveta, jenž několikrát zaměstnala domácí obranu. Právě Kleveta se v pětatřicáté minutě dostal k odraženému míči a tvrdou ranou zavěsil k tyči.

Ve druhé pětačtyřiceti­minutovce zahrozilo Blansko několika brejky, jenže žádný z nich nedotáhlo dokonce. Čtvrthodiny před koncem se do vzduchu pověsil rousínovský čahoun Píšek, ale jeho hlavičku Slanina kryl. O chvíli později trefil blanenský Traxl přímo z rohu tyč. V poslední minutě se Rousínov přece jen dočkal, přestože hosté reklamovali postavení mimo hru. „Jestli to byl nebo nebyl ofsajd, nemá cenu diskutovat. Měli jsme dát druhou branku a byl by klid. Při akci, která předcházela gólu, jsme měli přerušit hru na polovině hřiště. Tam jsme propadli a soupeř toho využil,“ uzavřel Zbořil.

Blansko se v dalším kole utká ve středu na domácím trávníku s vedoucím týmem divize Šardicemi.

Rousínov – Blansko 1:1 (0:1), Píšek - Kleveta.
ŽK: Jedlička, Maša – Slanina
Rousínov: Švéda – Mikloška, Galia, Maša ©, Jedlička – Růžička, Rychlík (59. Sedláček), Udržal, Fiala, Žoček (72. Horváth) – Píšek
Blansko: Slanina – Bubeníček, Vlček, Pokorný, Šíp – Hájek, Němec, Kleveta © (71. Kostka), Fous (86. Nečas) – Bednář – Traxl (90. Novotný)

Autoři: JAN CHARVÁT a internetové stránky klubu