Pět kol před koncem jsou jistým vítězem Moravskoslezské divize D a této situace hodlá trenér Zbyněk Zbořil využít. Už pro sobotní domácí utkání se Slavojem Polná chystá změny v sestavě. „Úkol vybojovat postup do MSFL jsme splnili v předstihu, takže dostanou šanci někteří vycházející dorostenci a hráči, kteří dosud neměli takové vytížení. Není to otázka podcenění soupeře, ale chceme je vidět v mistrovském zápase,“ sdělil blanenský lodivod.

1. Blansko 25 23 2 0 88:17 71
7. Polná 25 11 5 9 46:41 38
Na podzim:
Polná - Blansko 1:2 (0:1), branky: 72. Kavka - 25. Dvořák, 63. Paděra.

Soupeř z Vysočiny může pro blanenské mladíky být dost tvrdým testem. Už několik sezon se pohybuje těsně pod samotnou špicí divizní tabulky. „Já mám Polnou zařazenu tak, že je to mužstvo, které je schopné porazit kohokoliv, ale také s kýmkoliv prohrát. Kvalita tam určitě je, což dokázali v pohárovém zápase se Spartou. Ale mají poměrně nevyrovnanou výkonnost. Uvidíme, jakou chuť a náladu budou mít u nás,“ poznamenal k sobotnímu soupeři Zbořil.

Zmíněný zápas s Pražany Slavoj doma ve 3. kole sice prohrál 1:4, ale ještě patnáct minut před koncem vedla Sparta jen 1:0.

FK Blansko – Slavoj Polná

Moravskoslezská divize D, 25. kolo, sobota 18. května, 17.00 hodin, stadion Údolní ul.