„Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát, aspoň jsme si trochu spravili náladu po tom závěru podzimu,“ uvedl trenér blanenských fotbalistů Roman Šindelka. Do Blanska tentokrát přijely kromě polské Legnice, Zrcadla Teamu a Brna B i Třebíč s koučem Petrem Vašíčkem a Čebín s Alešem Slaninou v bráně.

Memoriál Dana Němce – 13. roč.

1. Blansko
2. Zrcadlo Team
3. Brno B
4. Legnica
5. Třebíč
6. Čebín

Nejlepší hráč: Ondřej Paděra (Zrcadlo Team)

Nejlepší gólman: Martin Sehnal (Blansko)

Nejlepší střelec: Lukáš Martínek (Zrcadlo Team), Radim Farník (Blansko) – oba 5 gólů.

Turnaj pravidelně končí fotbalový podzim na Blanensku, je vzpomínkou na předčasné úmrtí fotbalisty Dana Němce. „Asi už tady byl nabitější ročník, ale i letos přijely velice kvalitní týmy a bylo se na co dívat. Já jsem tipoval na vítězství buď Zrcadlo Team nebo polskou Legnici, která měla mladý a ambiciózní tým, štěstí nakonec víc přálo domácímu Blansku,“ uvedl za pořadatele Jiří Němec.

Blansko rozhodlo o vítězství paradoxně už v prvním zápase. Turnaj se totiž hrál systémem každý s každým a na úvod na sebe narazily dva nejsilnější týmy – Blansko a loňský vítěz Zrcadlo tým, který dal dohromady opět vynikající hráče. Sešli se v něm například Jiří Vorlický s Lukášem Martínkem, Petrem Crhákem a dalšími borci , v bráně je jistil zkušený Radim Polák. Svěřenci kouče Antonína Juřici v předčasném finále sice dvakrát vedli, jenže Blansko pod vedením trenéra Šindelky zápas otočilo a díky gólům Němce, Pokoje, Bednáře a Farníka vyhrálo 4:2. Zrcadlu už pak nepomohlo ani to, že všechny zbývající zápasy vyhrál, Blanenští už totiž pouze jednou remizovali.

Za Blansko se z vítězství radoval gólman Martin Sehnal a hráči Libor Němec, Radim Bubeníček, Radek Bezděk, David Bednář, Jiří Pokoj, Jan Karásek, Michal Hájek nebo Radim Farník. Ten se také podělil s boskovickým Lukášem Martínkem o pohár pro nejlepšího střelce. „Oba týmy předváděly dobrou hru, naštěstí pro nás jsme dali víc branek. Jenom škoda, že to nebyl poslední zápas turnaje,“ dodal Šindelka.

Na turnaji se objevil také poslanec a předseda FK Apos Blansko Michal Babák. S rodinou Němcovou a pozvanými hosty pak předával jednotlivé ceny. „Myslím si, že je dobře, že se udržuje vzpomínka na Dana. Turnaj má i dobrou úroveň. Jen tak dál. Doufám, že to vydrží ještě aspoň dalších třináct let,“ přál si Babák. Těm, co si usilovně přejí zlepšení podmínek pro fotbal v Blansku, dal zase malou naději. „Jednáme s ministerstvem školství o penězích na umělou trávu a další projekty, například dostavbu tady té sportovní haly, kde chybí hlediště,“ upřesnil svoje fotbalové aktivity. Že by se některou z dalších sezon už nemuseli diváci tisknout na obvodové zdivo haly?